Asus'un yeni oyun monitörü fiyatıyla kafaları karıştırdı, neden bu kadar ucuz?

ASUS'un yeni oyun monitörü ROG XG27UCS, etkileyici özellikleri ve rekabetçi fiyatıyla oyuncuların dikkatini çekiyor.

Asus'un yeni oyun monitörü fiyatıyla kafaları karıştırdı, neden bu kadar ucuz?

Asus, oyun tutkunları için tasarlanmış yeni bir monitörü piyasaya sürdü: ROG Jueshen XG27UCS. Bu 27 inçlik oyun monitörü, 2,999 yuan (yaklaşık 421 dolar) fiyatla JD.com üzerinden satışa sunuldu. Duyurulan bu ürün, şimdi raflardaki yerini almaya başlıyor.

ROG Jueshen XG27UCS, 3840 x 2160 çözünürlüğünde 4K IPS panel ile donatılmış ve 160Hz'lik yüksek yenileme hızı sayesinde oyunlarda son derece akıcı ve net görseller sunuyor. 1 milisaniye GtG tepki süresi, görüntülerdeki bulanıklığı ve hayalet görüntüleri minimize ederken, %95 DCI-P3 renk gamı kapsamı ve 450 nitlik tepe parlaklık seviyesi, canlı renkler ve etkileyici kontrast sağlıyor. VESA DisplayHDR 400 sertifikası ise siyahların daha derin, beyazların ise daha parlak görünmesine olanak tanıyor.

Monitörün tasarımı, hem işlevselliği hem de estetiği ön planda tutuyor. Yeni tasarlanan alan tasarruflu stand, değerli masa alanından tasarruf etmenizi sağlarken, yerleşik oluk ise mobil telefonunuzu yerleştirebileceğiniz bir stand görevi görüyor. USB-C portu ise veri aktarımı için kolay bağlantı sunmanın yanı sıra cihazlarınıza kadar 15W güç sağlama özelliğine sahiptir.

Asus'un yeni oyun monitörü fiyatıyla kafaları karıştırdı, neden bu kadar ucuz?

Asus, rekabetçi oyuncuları da düşünmüş. AI destekli GamePlus teknolojisi, oyun içi sahneyi analiz ederek nişan alma doğruluğunu artırmak için nişangahı ayarlıyor. Dinamik ShadowBoost teknolojisi ise görüntünün karanlık bölgelerini aydınlatarak, daha parlak alanları etkilemeden düşük ışıklı oyun senaryolarında avantaj sağlıyor.

Monitör, DisplayPort 1.4, HDMI 2.1 ve USB-C (DP Alt Modu ile) bağlantı noktalarıyla donatılmış, böylece çeşitli bağlantı seçenekleri sunuyor. Her bir ROG XG27UCS monitör, renk doğruluğunu garantilemek için titiz fabrika kalibrasyonundan geçiriliyor ve kullanıcılar, kalibrasyon raporuna ekran menüsü üzerinden erişebiliyor.

Bu yüksek performanslı oyun monitörü, pürüzsüz bir oyun deneyimi için değişken yenileme hızı teknolojisine sahip. Bu teknoloji, monitörün yenileme hızını grafik kartınızın kare hızı ile senkronize ederek oyun sırasında takılma ve yırtılma sorunlarını ortadan kaldırıyor. NVIDIA G-SYNC ve ELMB Sync teknolojileri de görsel hataları azaltmaya yardımcı oluyor.