TSK’nın son yıllarda envanterine kattığı T 129 ATAK helikopteri, hem tarruz hem de taktik keşiflerinde kullanılıyor. Güvenlik güçlerine muharebe sahasında önemli üstünlükler sağlayan T 129 ATAK TEKNOFEST İstanbul etkinliği ile birlikte ücretsiz mobil oyun olarak teknoloji ve oyun meraklılarının erişimine sunuldu.

Türk yapımı lazer güdümlü Cirit füzesi ve uzun menzili Mızrak tanksavar füzesine sahip olan ATAK, tamamen yerli imkanlarla üretilen silah ve güç sistemlerine sahip

Helikopterin, yeni nesil hedef tespit sistemi, entegre kask sistemi, 5 palli ana rotor, güçlü motoru, sayısal kokpit mimarisi, görev bilgisayarları ile gelişmiş uçuş ve atış kontrol istemleri, etkin ve özgün silah teknolojisi ile oldukça ön planda olduğunu söyleyebiliriz.

Atak helikopterlerini güvenlik güçlerinin hizmetine sunan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Türk savunma sanayisinin bu başarılı projesini mobil oyun olarak sunmasının arkasında yatan asıl neden ise, helikopter modelinin dünyaya tanıtılmasına yardımcı olmak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.