Donanım

Ateş ve su ile telefon nasıl şarj edilir? Video

Kickstarter üzerinden başlatılan proje elektriğe ve prize gerek kalmadan telefonunuzu şarj etmenizi sağlıyor.

Ateş ve su ile telefon nasıl şarj edilir? Video

Bu güne kadar Kickstarter üzerinden binlerce projeye bağış toplanarak bu projelerin çoğu yeterli finansal desteği aldığında hayata geçirildiğine şahit olduk. Ancak bu zamana kadar prize ve haliyle elektriğe gerek duymadan telefonunuzun pilini şarj etmek için ortaya çıkan projeye ilk kez rastlıyoruz.

1437509852_img20150721231028.jpg

Yeni Kickstarter projesinde akıllı telefonunuzu şarj edilebildiği yeterli enerji üretmek için, sadece su ve  ateş gerekiyor. Özellikle dağcıların kamplarda kullandığı su ısıtıcısına benzeyen şarj ünitesi, elektriksiz ortamlarda akıllı telefonunuza yada tabletinizi bu inanılmaz basit enerjiyle şarj edebilmenizi sağlıyor.

1437509880_img20150721231120.jpg

Bu basit şarj ünitesini videodaki gibi hazır hale getirip ve birazda su doldurup akıllı akıllı telefonunuzu ünitedeki USB girişine bağlıyorsunuz. Saniyeler sonra ünite cihazını şarj etmeye başlıyor. Backer için Kickstarter üzerinden başlatılan kampanya yeterli desteği aldığında ünite 65 dolardan 2015 yılının sonunda kullanıcılara teslim edilecek. Projeye buradan göz atabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.