Donanım

AUO, 4K çözünürlük sunan esnek ekran geliştirdi!

AUO, yeni bir esnek ekran tanıtmak için hazırlanıyor!

AUO, 4K çözünürlük sunan esnek ekran geliştirdi!

Son yılların ve 2015 yılının en sıcak teknolojik konuları arasında kesinlikle esnek ekranlar bulunuyor. Şimdilerde pek hoş karşılamadığımız esnek ekranlar yakında akıllı telefonlarda bir standart haline gelebilir.

Diğer esnek ekran üreticileri arasında fazla tanınmayan Tayvanlı üretici AU Optronics, esnek OLED ekran pazarında devrim yapabilecek yeni bir esnek ekran prototipi sunmaya hazırlanıyor. Firmanın yeni ekran teknolojisi bükülebilir olmasının yanında belirli bir büküm seviyesine ulaşarak yakınlaştırma veya belgede sayfa değiştirme ve internet tarayıcısında yeni bir sayfa açma gibi fonksiyonel özelliklere izin verebilir.

1440527863_img20150825212609.jpg

Esnek AMOLED ekran prototipleri sadece AUO firması ile sınırlı değil.  Au Optronics tarafından üretilen benzer prototipler geçmişte, NokiaLG ve Samsung gibi firmalardan da geldi. Ancak AUO'nun geliştirdiği esnek ekran prototipi büyük özellikleri ile kesinlikl esnek ekran panelleri arasında birinciliğe oturabilir.

Au Optronics Au Optronics tarafından üretilen yeni esnek ekranlar sadece 0.45 mm kalınlığında olacak. Ayrıca 6-inç'lik ekran panelinin 4K çözünürlük ve 737PPI yoğunluğu sunacağı söyleniyor.

Not; Yukarıdaki görseldeki telefonun Nokia'nın 2011 yılında geliştirdiği esnek OLED ekranlı telefon olduğunu belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.