Donanım

Aynı, ancak daha iyi ve ücretsiz

Penultimate 4: En iyi el yazısı uygulaması artık daha da iyi. Üstelik Ücretsiz!

Aynı, ancak daha iyi ve ücretsiz

Penultimate Evernote'un iPad için dijital el yazısı uygulamasıdır. AppStore tarihindeki en çok satan uygulamalardan biri olan bu uygulama büyük bir güncelleme yapılacağını duyurdu. Milyonlarca kullanıcının uygulama hakkında sevdiği her şey duruyor, yeni etkili Evernote özellikleri ekleniyor ve ara yüz yenileniyor. Ve unutmadan, artık uygulama tamamen ÜCRETSİZ!

Şimdi yeni Penultimate 4'ü inceleyelim.

Aynı, ancak Daha İyi...ve Ücretsiz

Penultimate güzel görünümlü, gerçekçi kağıt kalem deneyimi ile bir uygulama ve sürüm 4'te bu deneyimi daha da iyileştirdik. Mürekkep daha keskin, yumuşak ve hiç olmadığı kadar doğal, not alma ve çizim için mükemmel. Bu güncellemede tüm ara yüzü yenileyerek daha temiz ve düzenli bir hale getirdik. Önemli işlevlere daha kolay erişebileceksiniz, daha az kullanılan işlevler ise kolay arama yapılan bir menüde saklı olacak.

1359721689_penultimatehero2.jpg

Bu güncellemede Penultimate'ı ÜCRETSİZ bir uygulama yaptık. Yani bütün bu işlevlere ücretsiz sahip olabileceksiniz.

Yerleşik Evernote

Evernote, uzun süredir Penultimate'ta bir paylaşım seçeneği olarak yer alıyordu; artık yeni güçlü özellikleri ile uygulamanın çekirdek öğelerinden biri.

Arama

Evernote'un sihirli işlevlerinden biri el yazısını aranabilir hale getirmesi. Aradığınız notları bulabilmeniz için bu özelliği Penultimate'a da ekledik. Ekranınızın sağ üst köşesindeki yeni büyüteç simgesine dokunun ve notlarınızda arama yapmaya başlayın. Arama sonuçları, bulunan kelimeler etrafında bir dikdörtgen olarak görüntülenir.

El yazısı Evernote sunucularında işlenir, bu nedenle sonuçların görüntülenmesinden önce Penultimate'ın eşleşmesi için birkaç dakika beklemeniz gerekir. Notların bulunmasını kolaylaştırmak için kapalı not defterinin kapağındaki başlığa dokunarak not defterlerinize kullanışlı başlıklar vermenizi öneririz.

1359721723_pensearch.png

Her yerde senkronize edin

Evernote'ta fikirleriniz ve anılarınızın her zaman sizinle olması gerektiğine inanıyoruz, bu nedenle de uygulamalarımıza harika senkronizasyon özellikleri eklemek için çok çaba harcıyoruz. Yeni eşleştirme simgesini Penultimate ekranının sağ alt köşesinde görebilirsiniz. Bu simge, senkronizasyonun devam ettiğini gösterir ve yeni bir senkronizasyon başlatmanızı sağlar.

Penultimate bir iPad uygulaması olduğu için, tüm el yazısı notlarınız anında Evernote yüklü olan tüm bilgisayar ve mobil cihazlarda kullanılabilir olacaktır.

Notlar ve Not Defterleri: Evernote'taPenultimate Not defterleri kişisel not defterleri ile eşleştirilir. Bu şekilde, tek bir konudaki tüm fikirleriniz tek bir notta toplanır. Farklı görüşmeler, müşteriler, dersler vb. için ayrı not defterleri oluşturmanızı öneririz.

Ekranın sol üst köşesindeki hesap simgesine dokunun ve Penultimate içeriğiniz için Evernote hesabınızdan bir hedef not defteri seçin.

İsteğe Bağlı Oturum Açma

Doğal olarak, Evernote'unPenultimate deneyiminizi iyileştireceğini düşünüyoruz ancak herkesi bu adımı atmaya da zorlamıyoruz. Zaten bir Penultimate kullanıcısıysanız, Penultimate'ı eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Yeni ara yüze sahip olacaksınız ancak senkronizasyon ve arama işlevlerini kullanamayacaksınız. Yeni kullanıcılar Evernote'la senkronizasyon yapana kadar tek bir not defteri ile sınırlı olacaklar.

Mevcut Penultimate Kullanıcıları

Penultimate 4'ün mevcut Penultimate kullanıcıları için olmasını istediğimiz için bu konuda çok çaba harcadık ve sonuçları seveceğinize inanıyoruz. Geçiş yapmadan önce bilmenizi istediğimiz birkaç konu var.

Size gelişmiş Evernote özelliklerini sunmak için tüm not defterleriniz Evernote Hizmeti ile senkronize edilecek ve burada yedeklenecektir. Bu not defterleri artık yerel olarak iPad'inizde saklanmayacaktır. Senkronize edilemeyecek kadar büyük olan Penultimate not defterleri iPad'inizde kalacak ve bunlara istediğiniz zaman erişebileceksiniz. Bu not defterlerini Evernote'a aktarmak istiyorsanız, not defteri kapağının sağ alt köşesindeki senkronizasyon uyarısı simgesine dokunun, bu uygulama not defterinizi daha küçük senkronize edilebilir parçalara ayıracaktır.

Tadını çıkarın

Yeni Penultimate'ı beğeneceğinizi umuyoruz. Uygulama ile ilgili sevdiğiniz her şey artık daha güzel görünümlü ve daha güçlü bir pakette. Uygulamanın yapabileceklerini görmek için giriş not defterine bakmayı unutmayın. Tadını çıkarın.

Penultimate'ıAppStore'dan indirin »

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.