Donanım

Aynı anda iki yerde olmak ister misiniz? - Video

Aynı anda iki yerde olmanız artık mümkün.

Aynı anda iki yerde olmak ister misiniz? - Video

Bilim ve teknoloji ilerledikçe her geçen gün hayretle izlediğimiz böyle bir şey olamaz dediğimiz bilimkurgu filmlerinde görülen cihazlar hayatımıza bir bir girmeye başlıyor. Mesela 2 bin dolarlık bir cihaz ve tablet bilgisayarla, başka bir yere görüntünüzle ulaşmanız mümkün. Nasıl mı?

Aynı anda farklı yerlerde bulunmayı mümkün kılan bir sistem ve cihaz bulunuyor. Uzaktan görüntülü konuşma ve iletişim teknolojilerine dayanan sistemle görüntünüz bulunduğunuz yerden başka bir yerde de olabiliyor. Bunu yapmak için ise bir tablet bilgisayar ve takıldığı 2 bin dolarlık özel cihaz yetiyor.

1360663405_double-robot-ipad-fsmdotcom.jpg

İki tekerlekli aracı andıran cihaz, bir dönem yüzyılın icadı diye duyurulmuştu. Bu cihaz başka bir tablete yüklenen uygulamayla birlikte kontrol ediliyor.

Genelde en yaygın kullanım alanı uzaktan toplantı olanakları, görüntülü konuşma gibi iş ve eğitim dünyasına hitap eden uygulamalarda oldukça işe yarıyor.

Cihaz henüz satışa sunulmadı anca yoğun ilgi üzerine çok sayıda sipariş verilmiş. Televarlık denilen bu uygulama daha sonra tele robotlar olarak geliştirilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.