BenQ ile ailece evde sinema keyfi başlıyor

Astel Elektronik’in dünya ile eş zamanlı olarak Ekim 2014’te Türkiye’de de satışa sunacağı BenQ W1070 Plus ve W1080ST Plus projektörler ile odalar saniyeler içinde sinema salonuna dönüşecek; 7’den 70’e tüm aile bireyleri sınırsız seyir eğlencesinin keyfin

BenQ ile ailece evde sinema keyfi başlıyor

Astel Elektronik, BenQ’nun evde sinema keyfini maksimuma çıkaran iki yeni ev sinema projektörünü satış portföyüne eklediğini duyurdu. Bizde geçtiğimiz günlerde BenQ'nun MH680 model projeksiyon cihazını  Bu gün ise sizlere farklı bir segmentteki ürünleri tanıtmak istiyoruz.  

Görüntü kaliteleriyle gerçek bir sinema keyfi yaşatan BenQ W1070 Plus ve W1080ST Plus, olağanüstü audio performansı ve zahmetsiz ve pratik kurulum özellikleri ile oturma odalarını anında sinema salonuna dönüştürmeyi vaadediyor.

Genç ailelerin evlerine basit ve etkileyici ev sinema çözümünü getirmeyi hedefleyen; özellikle çocukları ile evde keyifli vakit geçirmek isteyen ebeveynlere yönelik yeni ürünler geliştiren BenQ, tüm aile üyelerine keyfini sürebilecekleri eksiksiz birer ev eğlence paketi sunuyor.

Olağanüstü görüntü kalitesi için Cinema Color Reality

BenQ büyüleyici bir sinema deneyimi için W1070 Plus ve W1080ST Plus modellerini “Cinema Color Reality” teknolojisi ile donattı. Simüle edilmiş REC. 709 gamı; 6 kat daha hızlı, 6 segmentli RGBRGB renk çarkı ve BrilliantColorTM teknolojisi ile en özgün ve gerçekçi renk performansı sunuluyor. Bu muazzam renk performansının yanı sıra, 2200 ANSI lümen parlaklık, en koyu siyahlar ile mümkün kılınan yüksek kontrast oranları ve DLP DarkChip3TM teknolojisinin getirdiği görüntü kesinliği ile en ufak ayrıntılar bile rahatlıkla fark ediliyor. Her iki model de sundukları 3D Full HD desteği ile tarifsiz bir ev eğlence deneyiminin kapılarını açıyor. Dahası, kalitesi Imaging Science Foundation’ın dağıttığı ISFccc sertifikası ile tasdik edilmiş profesyonel kalibrasyon özellikleri ile projektörün renk performansı kullanıcının ihtiyaçlarına göre özelleştirilebiliyor ve yaşam alanına en uygun projeksiyon performansı mümkün kılınıyor.

Kısa mesafeden 100” sinematik keyif

BenQ’nun sektör lideri kısa-atım teknolojisi ile donatılan modellerden W1080ST Plus 100-inç boyutunda dev bir ekran açmak için sadece 1.5 metre uzaklığa ihtiyaç duyarken, W1070 Plus modelinin aynı boyutta ekran açmak için ihtiyaç duyduğu uzaklık ise 2.5 metre. Sahip olduğu gelişmiş kısa-atım özelliği ile ekrana yakın konumlarda kurulumu yapılarak gölge oluşumlarının önüne geçen W1080ST Plus, özellikle ufak mekanlar ve hareket sensörlü oyunlar için ideal çözüm olarak öne çıkıyor.

Harekete geçiren bir audio performansı

Yeni modellerin sahip oldukları üstün görüntü performansının yanı sıra 10W dahili speakerlarının sunduğu temiz ses kalitesi ve yoğun bas tonları ile kullanıcılar izledikleri film, video ve müziklerin dünyasına kendilerini iyice kaptırıyor. Önceden tanımlanmış 4 farklı ses modu ve equalizer ayarları ile en uygun audio keyfi deneyimlenebiliyor.

1413374207_w1070-w1080st-.jpg

Kolay kurulumlu kullanıcı dostu projektörler

BenQ’nun yeni modellerinin kurulumunu yapmak ailenin her bireyi için son derece kolay. Her iki model de yatay lens shift özelliğine sahip. Bu sayede projektörlerin mekanın ortasına hizalanamadığı kurulumlarda bile görüntüler düzgün bir şekilde ekrana yansıtılabiliyor. Projektörün kurulum sihirbazı fonksiyonu ile kurulumlar da artık çok kolay. İlk kurulumun sırasında aktifleşen kurulum sihirbazının kullanıcı dostu ara yüzü ve adım adım açıklamaları ile kullanıcılara en kolay kurulum deneyimini yaşatıyor.

Mobilden dev ekrana sonsuz eğlence

W1070 Plus ve W1080ST Plus MHL destekleri ile mobil eğlenceniz katlanıyor. Bir MHL kablosu veya MHL dongleı ile MHL destekleyen mobil cihazlardaki dijital içerikler kolaylıkla dev ekranlara stream edilebiliyor.