Donanım

Bilgisayarınız 10 Parmak dokunmatik olsun

LG, yeni 10 parmak dokunmatik Touch 10 ekranlarını duyurdu.

Bilgisayarınız 10 Parmak dokunmatik olsun

Dev teknoloji firmalarından LG, ET83 model yeni Touch 10 ekranlarını duyurdu. LG'nin zaten dokunmatik ekranları vardı ancak LG Touch 10 diğerlerinden farklı olarak 10 parmakla tutma, sürükleme ve kaydırma işleminin yapılması gibi özellikleri bulunuyor. Son teknoloji ekranlar, dokunmatik ekran deneyimini yaşamak isteyen kullanıcılara PC'lerini yükseltmelerine gerek kalmadan bu deneyimi sağlıyor.

LG Ev Eğlencesi Bölümü IT İş Birimi Başkan Yardımcısı J.J. Lee yaptığı açıklamasında, "Touch 10 ekran, dokunmatik ekranda kullanım kolaylığı sağlayan, LG'nin yeni nesil dokunmatik ekran üretiminde endüstri lideri olduğunu kanıtlayan inovatif bir ürün" dedi. Lee şu şekilde devam etti; "Akıllı telefonlar ve tabletler tüketicilerin dokunmatik özelliklere çoktan alıştığını gösteriyor. 10 parmak dokunmatik ekranlarımız etkileşimli işlem yelpazesini genişletiyor. Bu teknolojinin yazılım geliştiricileri ve kullanıcılarını heyecanlandıracağını düşünüyoruz."

1354023378_lgtouch1031-1351701404.jpeg

10 parmağın aynı anda kullanımına olanak tanıyan LG Touch 10 ekran, böylelikle sürüklemek veya çevirmek gibi birden fazla işlem aynı anda yapılabiliyor. Ekran klavyesinin de içinde bulunduğu Windows 8 özelliklerden bu ürün ile kullanıcılar ayrıca faydalanabiliyor. LG Touch 10 ekran, kalemle yazmaya yakın his uyandıran stylus kalemi de destekleyen özelliğe sahip.

Microsoft WW OEM Pazarı Başkan Yardımcısı John Case, bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "LG'nin bilgisayar dünyasına 10 parmak ile dokunmatik işlem özelliğini katması gerçekten harika bir gelişme. LG'nin Touch 10 ekranları kullanıcılara kusursuz bir Windows 8 dokunmatik deneyimi sunacak."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.