Bitcoin fiyatı 6 haftanın en yüksek seviyesinde!

Piyasa kısa vadeli kazanımları sürdürdüğü için, Bitcoin fiyatı 6 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı!

Bitcoin fiyatı 6 haftanın en yüksek seviyesinde!

Bitcoin ( BTC ), yatırımcıların devam eden ayı piyasasını sona erdirmek için sinyaller aramasıyla, kısa vadeli yukarı yönlü fiyat ivmesini sürdürmeye devam ediyor. Kazançlar, Bitcoin'i altı haftanın en yüksek seviyesine çıkarmaya itti.

Bitcoin fiyatı 6 haftanın en yüksek seviyesinde!

Özellikle, amiral gemisi kripto para birimi 29 Temmuz Cuma günü marjinal bir şekilde yüksek işlem gördü ve son 24 saatte neredeyse %4'lük bir kazançla basına göre 24.020 dolarlık bir fiyat kaydetti. 

Yeni dönüm noktası, varlığın Haziran ayında reddedildiği, değerini 20.000 doların üzerinde tutmak için mücadele ettiği ve bir ay sonra yaklaşık %20 toparlandığı zaman Bitcoin'in genişletilmiş satışlarını takip ediyor. 

Kazançlara rağmen, Bitcoin 2022'de %48 düştü ve mevcut fiyat, geçen yıl Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 68.000$'dan neredeyse %60 düştü.

Bitcoin fiyatı 6 haftanın en yüksek seviyesinde! - Resim : 1

Bitcoin fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Bitcoin faiz artırımına tepki gösteriyor

Bitcoin'in yukarı yönlü momentumu, rekor seviyelere ulaşmaya devam eden ABD enflasyonunu kontrol altına almak için ikinci ay için Federal Rezerv faiz oranının 75 baz puan artmasının ardından geliyor. 

Ek olarak, varlık, ekonominin durgunluktan kıl payı kaçışını vurgulayan ABD GSYİH verilerine iyi tepki veriyor. Ekonominin son üç ayda %0,9 daralmasının ardından Bitcoin gibi risk varlıklarının artması bekleniyordu.

Bitcoin son olarak, şu an biz bu yazımızı hazırlareken 23.971 seviyelerinden işlem görüyor.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.