Bitcoin nasıl oynanır? Bitcoin nasıl para kazandırır?

Bitcoin nasıl oynanır? Bitcoin nasıl para kazandırır?

Bitcoin nasıl oynanır? Bitcoin nasıl para kazandırır? - Page 1
Bitcoin niçin tercih ediliyor? Herhangi bir devletin veya sistemin denetiminde olmayan sanal para Bitcoin ile banka gibi herhangi bir aracı olmaksızın ticaret yapılabiliyor.
Bitcoin nasıl oynanır? Bitcoin nasıl para kazandırır? - Page 2
Bitcoin'in gerçek bir değeri var mı? Temmuz 2017 itibariyle yaklaşık 16.5 milyon bitcoin ticaret piyasasında kullanılmaktadır. Mart 2017'de 1 adet Bitcoin'in değeri 1628 dolardı (Bitcoin ilk defa 1233 dolar olan 1 ons altının değerini aştı).
Bitcoin nasıl oynanır? Bitcoin nasıl para kazandırır? - Page 3
Bitcoin kağıt paranın yerine geçecek mi? Bitcoin sanal para birimi; ancak kağıt paranın yerine geçip geçmeyeceği bir süredir tartışılıyor. Ciddiye alınması gereken bir para birimi olduğu çok açık; ancak kağıt paranın yerine geçeceğini düşünmek biraz gerçeklerden uzak.
Bitcoin nasıl oynanır? Bitcoin nasıl para kazandırır? - Page 4
Bitcoin nasıl üretilir? Nasıl kazanılır?Bitcoin üretim aşaması için mining yani madencilik tabiri kullanılıyor. Aslında Bitcoin madenciliğinin nasıl yapıldığından çok; neden çok önemli olduğu kendi başına uzunca bir yazıyı hak ediyor. Çünkü Bitcoin’i bu kadar önemli bir teknoloji ve büyük bir buluş yapan şeyin kilit noktalarından bir tanesi Proof-of-Work olarak bilinen konsept. Bu yazıda ise bu konuya kabaca değinip işin teknik kısmına çok da kafa yormak istemeyen okurlarımızın akıl sağlığını koruyacağım, en azından şimdilik.