Donanım

Blackmagic'ten uygun fiyatlı 4K video kamera

Profesyoneller için ürettiği video kameraları ile bilinen firma Blackmagic Pocket Cinema modeli ile kompakt bir gövdede 4K video kayıt desteği sunuyor.

Blackmagic'ten uygun fiyatlı 4K destekli kamera

Yaklaşık 5 yıl önce tanıtılan ve sektörde uzun bir süredir beklenen Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K, resmi olarak satışa sunuluyor. Profesyoneller için ürettiği video kameralarla tanınan Blackmagic'in bu yeni modeli ilk duyurulduğunda Full HD video kayıt edeceği bilgisi verilmişti. Aradan geçen 5 yılda görüntü kalitesini 4K'ya çıkaran kamera, kompakt bir gövdede profesyonel video kayıt iddiasına sahip. Özellikle sinema, dizi gibi video içerik üreten sektörleri hedefleyen yeni model MicroFourThirds sensör kullanıyor.

4K RAW yani sonradan düzenlenebilir video kayıt edebilen Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K, 4/3 inç sensör boyutu, 4096×2160 piksel sinema 4K video kayıt çözünürlüğü, 13 stoplu dinamik aralığı ve 25600'e çıkan ISO değeri ile dikkat çeken bir video kamera.

Üzerinde HDMI çıkışı, USB 3.0 Type C bağlantısı ve profesyonel cihaz bağlantıları yer alan kamera, harici bir SSD'ye doğrudan kayıt yapabiliyor. Kamera 10-bit ProRes, 12-bit RAW, 4K 60fps, Full HD 120 fps video kayıt özellikleri de sunuyor.

Üzerinde 4 adet mikrofon bulunan kamerada bellek kartı olarak SD, UHS-I ve CFast 2.0 desteği sunuluyor. 2018 yılının sonlarına doğru satışa sunulması beklenen Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K'nın fiyatı 1250 dolar olarak açıklandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.