Donanım

Broadcom Qualcomm'un peşini bırakmak zorunda kaldı

Qualcomm'u uzun bir süredir satın almak için çabalayan Broadcom, bu isteğinden ABD başkanı Donald Trump yüzünden vazgeçmek zorunda kaldı.

Broadcom'dan Qualcomm açıklaması!

Broadcom, geçtiğimiz aylarda Qualcomm'u satın alarak dünyanın en büyük 2. çipset üreticisi olma hayali kuruyordu. Broadcom'un tekliflerini bir türlü kabul etmeyerek fiyat yükselten Qualcomm, geçtiğimiz günlerde açıklanan karar ile adeta yıkıldı.

ABD başkanı Donald Trump, ulusal güvenliği öne sürerek, başkanlık kararı çıkarmıştı. Trump'ın kararı ile Qualcomm'un Singapurlu Broadcom'a satılması engellenmişti. Bugün bu kararın Broadcom cephesine iletildiği açıklandı. Peki, Broadcom bu karara nasıl tepki verdi?

Broadcom cephesi, Trump'ın bu kararının büyük bir hayal kırıklığı yarattığını, firma olarak alınan bu karara saygı duyacaklarını ve Qualcomm'u satın almaktan vazgeçtiklerini açıkladı.

Teknoloji tarihinin en pahalı satın alma işlemi, Trump'ın çıkardığı yasa ile suya düşmüş oldu. Trump yönetiminden sonra bile kararda değişiklik olmayacağı düşünülüyor.

Broadcom Qualcomm'un peşini bırakmak zorunda kaldı - Resim : 1

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.