Donanım

Bu Aparat ile Akıllı Telefonların Geleceği Şekilleniyor!

Legion Meter adı verilen Kickstarter projesi ile şarj sorunlarının üstesinden gelebileceğiz.

Bu Aparat ile Akıllı Telefonların Geleceği Şekilleniyor!

Akıllı telefon üreticileri pil gücü konusunda yıllardır arpa boyu kadar yol katedemedi. 4 çekirdekli, 6 çekirdekli hatta 8 çekirdekli telefonlar yapıldı. 3 GB Ram'li telefonalara ulaşıldı fakat cantimetreye düşen pil gücü konusunda hep tüketicilerin eragat etmesi beklendi.

Parlaklığı ile övündüğümüz telefonların ekran parlaklıklarını ya otomatikte yada  orta seviyede kullandık. İstediğimiz zaman telefonumuz ile oyun oynayıp film izleyemedik. 2,5 GHz seviyesinde işlemci gücü olan telefonları "Güç Modu Aktif" olarak kullandık ama artık yeter!

Bir Kickstarter projesi olarak başlayan Legion Mete isimli proje; 10.000 dolar toplamayı hedeflerken 26. gününde 257 bin dolara ulaşarak hedeflediklerindenden çok daha yüksek bir meblayı toplamayı başardılar. 

Qualcomm'un öncülük ettiği hızlı şarj konusunda üreticiler telefonlar ile birlikte verilen ev şarjlarını büyüterek hızlı şarj konusunda adım atmışlardı; fakat bu ürünler oldukça ağır ve büyük oldukları için pek çantada taşınacak türeden şarj aparatları değildiler. Bu sorunun ortadan kaldırılması için geliştirilen Legion Meter, USB 2.0 bağlantı noktasından bile 5 Volta kadar elektirik alabilmemezi sağlayarak ürünlerin %92 daha hızlı şarj olmasını sağlıyor. Aşağıdaki fotoğraf Oppo Find 7 ve kutu içeriğinden çıkan devasa şarj adaptörünü göstermekte.

1401111654_p1000521.jpg

Bu soruna çözüm bulmak amacıyka geliştirilen Legion Meter'ın nasıl çalıştığını ve nasıl daha hızlı şarj ettiğini daha iyi anlamanız için aşağıdaki videoyu mutlaka izleyin. Ürüne önce siz sahip olmak istiyorsanız buradan projeye destek verebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.