Bu içeriğimizde en uygun fiyatlı hava nemlendiricleri sizler için listeledik. Ancak listemize göz atmadan önce oldukça merak edilen hava nemlendirici nedir? Hava nemlendiriciler işe yarıyor mu? Hava nemlendiriciler ne işe yarar? gibi soruları yanıtlayalım.


Bilindiği üzere ortamdaki nem azaldığında kuru hava oluşuyor. Özellikle de soğuk kış günlerinde evlerimizi ısıtmak için kullandığımız elektrikli ısıtıcılar, kaloriferler vb araçlar, içerideki nem oranını oldukça azaltıyor.


Sıcak ve nemli havadan hızla kuru havaya geçiş burun örtü tabakasında yer alan ve sıcağa bağlı olarak şişmiş olan damarlarda kanamaya yol açabiliyor. Bunun yanı sıra, kuru hava burundaki salgının koyulaşmasına neden olur, bu koyu salgı sinüs ağızlarını tıkayarak sinüs kaynaklı baş ağrısına yol açabilir.


Hava nemlendiriciler ise, bulundukları ortamdaki havanın nem oranını artırmaya yarayan cihazlar olarak bize fayda sağlıyorlar. Hava nemlendiriciler, içerisinde bulunan suyu soğuk ya da sıcak olarak ayarlayabiliyor. Ayrıca bazı hava nemlendirici cihazların havadaki nem oranını artırırken kötü kokuları gidermek gibi özellikleri de bulunuyor. Sağlığımız açısından fayda sağlayan bu cihazların bir çoğu, ayrıca estetik görüntüleri ile evimize de ayrı bir hava katıyor.


Dilerseniz şimdi de en uygun fiyata sahip hava nemlendiricilerin yer aldığı listemize göz atalım.


İşte en uygun fiyatlı hava nemlendiriciler!

Ally Led Işıklı Ampül


Fiyat: 74,90 TL


Güç Tüketimi:
15 W
 
Su Tankı:
0.40 L
 
Etki Alanı:
12 m²

Kochler Lattice


Fiyat: 75,90 TL


Su Çıkış Kapasitesi:
40 ml/sa
 
Su Tankı:
0.10 L

Premium Usb


Fiyat: 109,99 TL


Güç Tüketimi:
2 W
 
Su Çıkış Kapasitesi:
0.80 ml/sa
 
Gürültü Seviyesi:
36 dB(A)
 
Etki Alanı:
15 m²

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.