Donanım

Bu işlemci Windows 8'e özel!

Windows 8'e özel işlemci geliyor!

Bu işlemci Windows 8'e özel!

AMD, Hondo adında sadece Windows 8 tabletleri destekleyecek bir ürün çıkaracak. Ancak AMD, bu ürünün sadece Windows 8 tabletleri destekleyeceğini diğer işletim sistemleri ile çalışmayacağı söylendi.

AMD'nin düşük enerjili ürünlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Steve Belt, yaptığı açıklamada: "Bu sadece Windows 8'e yönelik bir ürün. Bu platformda Android desteği sunmuyoruz, en azından şimdilik. Android'e yönelmemek bilinçli bir karar. Bizce Windows 8 alanında pek çok fırsat ve tam olarak hitap edilebilecek bir pazar var. Bu nedenle başka pazarlara yayılmaya ihtiyacımız yok. Windows 8 çok iyi bir başlangıç noktası. İleride Android'i düşünebiliriz ama şimdilik Windows 8'e odaklanıyoruz." dedi.

1348318330_amd1.jpg

Anlaşılan o ki AMD, Hondo işlemciler ile hem Android, hem de Windows 8 çalıştırabileceğiniz bir tablet olmayacak. Her iki işletim sistemini de çalıştırmanın avantajlarını ortaya koyan cihazlar mevcut ve bu cihazları bu işlemci ile kullanmak maalesef mümkün olmayacak.

AMD'nin Hondo teknolojisi iki çekirdekli yonga ve entegre Radeon grafik işlemci özelliğiyle geliyor. Hem daha düşük enerji, hem de daha uygun fiyatlı bir Windows RT alternatifi sunan yeni yongalı Hondo'nun bu çeyrekte piyasaya sürüleceği düşünülüyor.

Yorumlar
Misafir
intel derim baska demem.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.