Donanım

Bu kulaklık USB Type-C ile cihazınıza bağlanıyor

USB Type-C çıkışına sahip ilk kulaklık Blitz, Indiegogo üzerinden bağış toplamaya başladı.


Yeni nesil kablolu bağlantı teknolojisi USB Type-C yaygınlaşmaya ve hayatımızın bir parçası olmaya devam ediyor. Akıllı telefon dünyasında HTC ve LG'nin de amiral gemilerinde USB Type-C girişine yer vermesiyle cihazlara USB Type-C ile bağlanacak farklı ürünler de piyasaya çıkıyor.


Artık gelişen teknolojiyle birlikte cihazlarda standart olmasını beklediğimiz USB Type-C çıkışlı ilk kulaklık Blitz, popüler bağış platformu Indiegogo'da bağış toplamaya başladı. 500 dolar hedefiyle yola çıkan kulaklık projesi kısa bir süre içinde 1000 dolar bağışa ulaşmış durumda.

1462198184_blitz-kulaklik.png

En düşük 79$ (yaklaşık 240TL) fiyat etiketiyle Indiegogo üzerinden satın alınabilen kulaklık oldukça kaliteli bir ses deneyimi vaat ediyor. Kulaklığın çevredeki dış gürültüyü kesme, butonlarla sesi kontrol etme ve mikrofonla görüşme yapabilme gibi özellikler de sunan kulaklığın 220 gram ağırlığı ve 1.3 metre kablosu bulunuyor. Kulaklığın Indiegogo sayfasına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kulaklık girişi olmayan telefonları gündeme getirdi

Eğer kulaklıklarda USB Type-C çıkışı ve kablosuz kulaklıklar yaygınlaşırsa telefonlarda 3.5mm jack girişi olmayacağı iddiası güçlenebilir ve 3.5mm jack mobil cihazlarımızdan tamamen çıkabilir. Ancak telefonumuz kablolu olarak şarjdayken müzik dinlemek istediğimizde USB Type-C girişi dolu olacağından alternatif olarak 3.5mm jack girişli bir kulaklığa ya da kablosuz kulaklığa yönelmemiz gerecek. Bu nedenle şirketlerin standart olarak 3.5mm jack girişinden vazgeçmesi pek de inandırıcı olmayabilir.

Bu durumda ise iki alternatif çözüm yöntemi görülüyor. Kablosuz şarj teknolojisi yaygınlaştığında ve geliştiriğinde cihazlar USB Type-C girişine şarj amaçlı ihtiyaç duymayabilir ya da hem USB Type-C çıkışlı hem de kablosuz olarak çalışabilen kulaklıklar üretilebilir.


 
                              
                                
Yorumlar
sinan
Güzel haber, bilgi için teşekkürler.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.