Bu mikro SD’ler akıllı telefonların bataryasını öldürüyor

Sandisk mikro SD’lerde sorun olabilir

Bu mikro SD’ler akıllı telefonların bataryasını öldürüyor

Samsung Galaxy S3 yeni çıktığı dönemde bir çok kullanıcı 32 GB’lık SanDisk kartlardan şikayetçi olmuştu. Bunun üzerine Samsung Galaxy S3 için genel olarak 16 GB’lık kartlar alındı. Forumlardaki deneyimlerden ve bir çok şikayetten sonra basit bir açıklamayla durum geçiştirilmeye çalışıldı.

Ancak bir süre yine forumlarda 32 GB Sandisk modelinde ortaya çıkan problem doğrulandı. Kullanıcılar bir süre sonra telefonun hafıza kartını tanımadığından şikayetçi oldu. Ayrıca mikro SD kartların kötü basım sonucu batarya ömrünü de azalttığı belirtildi.

1363638929_sandisk-32gb-microsdhc.jpg

SanDisk 32 GB ve 64 GB modellerinde hatalı üretim olduğunu doğruladı. Galaxy S3 ya da diğer cihazlarınızda böyle bir sorun yaşadıysanız üreticinizle irtibata geçmeniz tavsiye ediliyor.SanDisk'ten sitemize gelen yanıt ;

Konu ile ilgili durum geçen yılın sonunda ortaya çıktı, ama SanDisk’ olarak hemen aksiyon alıp konuyu çözüme kavuşturduk. Bu ürünlerle ilgili müşterilerimizin sorununu yılın başında çözdük ve ileride benzer durumlar yaşanmasında yine tüketicilerine yardım edeceğimizi açıklıyoruz.

Sorun yaşayan okuyucularımız var ise SanDisk ile irtibata geçtikleri taktirde sorunları çözülecektir. Halihazırda SanDisk firması mevcut konu ile ilgili sorunu da çözdüğünü belirtmiştir. SanDisk'e hassasiyetinden dolayı teşekkür ediyoruz.