Donanım

Bu saat tecavüzden kurtaracak

Hintli tasarımcılar tecavüzlerin önüne geçebilmek adına bir saat tasarladılar.

Bu saat tecavüzden kurtaracak

Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl 19 Aralık'ta Hindistan'da otobüste tecavüz olayı yaşanmıştı ve Hintli bir kız öğrenci öldürülmüştü. Hintli tasarımcılar bu olayların önüne geçebilmek adına bir saat tasarladılar.

Tasarlanan saat dahili GPS özelliği ile geliyor ve bu saatle tehlikede olan kişiler tek tuşla ister polis departmanına, isterse de herhangi bir arkadaşınıza acil durum mesajı gönderme imkanına sahip olacaklar.

1359545905_tsaat.jpg

Saatin GPS özelliği sayesinde tehlikede veya yardıma muhtaç kişinin bulunduğu konum kolayca tespit edilebilecek. Aslında bu saat her ne kadar tecavüz tehlikesi için tasarlanmış olsa da, tehlikede olan kadın veya erkeklerin kullanabileceği bir ürün olmuş. Hindistan'da üretilen saatin satış fiyatı ise 50 dolar olarak belirtilmiş.

Yorumlar
sinan
Bu saat tecavuz saati filan degil. 2007 model askeri bir saat adida suunto x9. lutfen haber yaparken biraz ozen gosterin, aynen 3. sinif gazetelerin yabanci bir kadin resmini sayfaya basip altinida kendi kafalarına gore doldurmasina benzemis bu haberiniz.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.