Bu telefonlar hızlı şarj konusunda birbiriyle yarışıyor! - Page 1

Hızlı şarj, modern akıllı telefonlarda yaygın olarak kullanılan bir özellik haline geldi. Başlangıçta yalnızca amiral gemisi sınıfı telefonlar için kullanıma sunulan teknoloji, şimdi daha ucuz akıllı telefonlara kadar indi.


Telefon üreticilerin bazıları, doğası gereği tescilli olan çeşitli hızlı şarj teknolojilerini benimsemiştir. Bu, markaların kendi cihazlarının yalnızca kendi şarj adaptörleriyle veya bazı durumlarda kendi şarj kablolarıyla hızlı şarjı destekleyeceği anlamına gelir.

Bu telefonlar hızlı şarj konusunda birbiriyle yarışıyor! - Page 2

Mevcut hızlı şarj teknolojileri arasında Qualcomm'un QuickCharge'ı, MediaTek'in Pump Express'i, OPPO'nun VOOC'si, OnePlus'ın Dash Charge'ı, Motorola'nın TurboPower'ı, Vivo'dan Dual Engine Hızlı şarjı ve Samsung'un Adaptif hızlı şarjı yer alıyor.


Şirketler kendi tescilli hızlı şarj standartlarını oluşturabilse de, neredeyse hepsi aynı prensipte çalışıyor. Isınma ve diğer sorunları kontrol altında tutarken aküye sağlanan güç miktarını artırıyorlar. Sayfayı aşağı kaydırarak, şu anda satışta olan ve hızlı şarj desteğiyle gelen akıllı telefonların listesine göz atabilirsiniz.

Bu telefonlar hızlı şarj konusunda birbiriyle yarışıyor! - Page 3

Redmi K50 Pro


Hızlı Şarj Gücü (Maks.): 120 W


Ekran Boyutu:
6.67 İnç
 
Dahili Depolama:
128 GB
 
Bellek (RAM):
8 GB
 
Batarya Kapasitesi:
5000 mAh
 
Hat Sayısı:
Çift Hat
 
Hızlı Şarj:
Var
 
5G:
Var
 
4.5G Desteği:
Var

Bu telefonlar hızlı şarj konusunda birbiriyle yarışıyor! - Page 4

Xiaomi Black Shark 4


Hızlı Şarj Gücü (Maks.): 120 W


Ekran Boyutu:
6.67 İnç
 
Dahili Depolama:
128 GB
 
Bellek (RAM):
8 GB
 
Batarya Kapasitesi:
4500 mAh
 
Hat Sayısı:
Çift Hat
 
Hızlı Şarj:
Var
 
5G:
Var
 
4.5G Desteği:
Var

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.