Donanım

Bu uçak ABD başkanları için hazırlanıyor! Saatte 2 bin 205 km hız!

ABD başkanları için hazırlanan bu uçak, 2030 yılında kullanıma hazır olacak ve saatte 2 bin 205 km hıza ulaşabilecek!

Bu uçak ABD başkanları için hazırlanıyor! Saatte 2 bin 205 km hız! - Page 1

Geçtiğimiz Eylül ayında ABD Hava Kuvvetleri, ABD başkanı ve başkan yardımcısını taşıyan Boeing 747'yi ses hızından daha hızlı uçaklarla değiştirmeye karar verdi ve başkanlık havacılık müdürlüğü de üç şirketle sözleşme imzaladı.

Bu gelişmelerin ardından yakın zaman önce bir Kaliforniya havacılık şirketi olan Exosonic, ABD Hava Kuvvetleri ile birlikte 2030 yılında kullanıma hazır olması beklenen Air Force One olarak kullanılabilecek bir süpersonik uçak geliştirmek için çalıştığını duyurdu

Jet, ABD İcra Şubesi'nin seçkin ziyaretçilerini ses hızının neredeyse iki katı hız ile, seyehat etmelerine imkan sunacak. Uçak saatte 2 bin 205 kilometre hız yapması öngörülüyor!

Ayrıca çift motorlu olarak tasarlanan uçakta 31 yolcu kapasitesi olacağı belirtildi.

Exosonic’da görev yapan tasarımcı Stephanie Chahan, yapmış olduğu açıklamada "Yapılan bu konseptle şu anda kullanılan uçaklarda olmayan teknolojileri uygulamayı planlıyoruz" ifadelerine yer verdi.

Şimdi de dilerseniz ABD Başkanları için hazırlanan bu süpersonik uçağın tasarım görsellerine göz atalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.