Donanım

Bütçe dostu akıllı telefonlara yeni Snapdragon müjdesi!

Qualcomm, Snapdragon 7 Gen 2 yonga setinin tanıtım tarihini açıkladı. İşte bütçe dostu orta-üst segment akıllı telefonlara güç verecek olan yonga setinin bilinen tüm detayları.

Bütçe dostu akıllı telefonlara yeni Snapdragon müjdesi!

Mobil yarı iletken sektörünün en önde gelen firmalarından birisi olan Qualcomm, yeni Snapdragon yonga setinin lansmanını resmi olarak açıkladı. Snapdragon 7 Gen 2 ismiyle tanıtılması beklenen yonga setinin özellikleri de ortaya çıktı. Detaylara göz atalım.

Snapdragon 7 Gen 2 tanıtım tarihi belli oldu

Qualcomm, bütçe dostu orta-üst segment akıllı telefonların performanslı bir şekilde çalışmasını sağlamak için yeni bir yonga seti arayışlarına girmişti. Snapdragon 7 Gen serisini geçtiğimiz yılda tanıtan firma, bu hedefini başarıyla yerine getirmişti çünkü bu yonga setini kullanan telefonlar tüketicilerden pozitif bir dönüş almıştı.

Şimdi ise Qualcomm, Snapdragon 7 Gen 2 ismiyle tanıtılması beklenen yonga setini 17 Mart 2023 tarihinde tanıtacağını açıkladı. Orta-üst segment cihazları besleyecek olan yonga setinin bazı teknik detayları da ortaya çıktı.

Snapdragon 7 Gen 2
Snapdragon 7 Gen 2 yonga setinin lansman tanıtım afişi. (Snapdragon)

Son ortaya çıkan bir Geekbench listelemesine göre Snapdragon 7 Gen 2, SM7475 model numarası ile çıkış yapacak. Bu yonga setinin kalbinde 2.92 GHz'de çalışan bir Cortex-X2 çekirdeği, 2.5 GHz'de çalışan üç Cortex-A710 birimi ve dört 1.8GHz Cortex-A510 çekirdeği yer alacak. 

4nm sürecinde üretilen Snapdragon 7 Gen 2 çipi, grafik işlemci birimi olarak Adreno 725 modelini taşıyacak. Bu GPU'nun eski nesillere göre çok daha yüksek performans sunacağı bildiriliyor.

Yonga setine dair yeni detayların Qualcomm'un 17 Mart tarihinde gerçekleştireceği Snapdragon 7 Gen 2 lansmanında ortaya çıkması bekleniyor. Resmi detaylar için takipte kalın. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.