Donanım

Canon, Avrupa'da 3 ödül birden kazandı

Canon EISA'dan 3 ödülle döndü.

Canon, Avrupa'da 3 ödül birden kazandı

Canon, Avrupa’nın en büyük multimedya yayın kuruluşu EISA’nın (Avrupa Görünü ve Ses Birliği) düzenlediği törende 3 ödül birden kazandı. EOS 5DS ve EOS 5DSR Avrupa’da Yılın Profesyonel DSLR Kamerası, EOS 7D Mark II Avrupa’da Yılın Profesyonel Kullanıcı DSLR Kamerası, EF 11-24mm f/4L USM ise Avrupa’da Yılın Profesyonel DSLR Lensi ödülünün sahibi oldu. Dünyanın görüntüleme ve baskı sistemleri lideri Canon, her yıl fotoğraf dünyası için yenilikçi ürünler yaratarak başarısını sürdürüyor. Canon beceri düzeyi ne olursa olsun herkesi fotoğraf çekerek eğlenmeye davet ediyor.

Canon’un 3 ürünü öne çıkan şu özellikleriyle ödüle sahip oldu:

Avrupa’da Yılın Profesyonel Kullanıcı DSLR Kamerası: Canon EOS 7D Mark II

1441192521_1441107920eos7dmarkiiefs18135stmfsl.jpg

Canon EOS 7D Mark II'nin içindeki, bir DSLR modelinin neler sunabileceğini bilen fotoğrafçıların beğenisini toplayan 20,2MP APS-C CMOS sensör, çift DIGIC 6 işlemciyle birlikte hava koşullarına ve toza karşı dayanıklı bir magnezyum alaşımlı gövdeye yerleştirilmiş. Bu fotoğraf makinesinin 10 kare/sn. çekim hızı, 65 noktalı (hepsi çapraz tipte) AF sistemi ve vizörde %100 görüş alanı bulunuyor. İlginç özellikleri arasında HDR ve çoklu poz modları, intervalometre ve uzun poz çekimi için bulb zamanlayıcı yer alıyor. Fotoğraf makinesinde SD tip ve CF kartlar için çift kart yuvası var. Full HD video kalitesinin desteklenmesi için özel Çift Piksel CMOS AF ve özel stereo mikrofon ile dahili kulaklık jakı portları mevcut.

Avrupa’da Yılın Profesyonel DSLR Kamerası: EOS 5DS – EOS 5DSR

1441192536_1441107891eos5dsrfsl.jpg

EOS 5DS, 50,6 megapiksel tam çerçeve CMOS sensör ile sıradışı ayrıntı seviyeleri yakalama olanağı sunuyor. Ultra yüksek çözünürlük kapsamlı kırpmaya olanak tanırken etkileyici görüntü kalitesinden taviz vermiyor. EOS 5DS, kamera içindeki hareketlerin yol açtığı görüntü keskinliğini bozabilecek ve çözünürlüğü azaltabilecek titreşimlerin azaltılması için Canon'un Yansıtma Titreşimi Kontrol Sistemi'ni kullanır. EOS 5DSR ise Suya ve toza karşı korumalı hava geçirmezlik özelliğine sahip kontroller ve dayanıklı magnezyum alaşım yapısı sayesinde koşullar ne olursa olsun güvenle çekimlerinize devam etmenizi sağlar.

En İyi Profesyonel DSLR Lensi: Canon EF 11-24mm f/4L USM

1441192548_1441107922ef1124mmf4lusm.jpg

Canon kullanıcıları artık bir doğrusal tam kare DSLR zum lensinde şimdiye dek üretilmiş en geniş görüş açısına sahipler. 11 inç (28cm) minimum odaklanma mesafesiyle Canon EF 11-24mm f/4L USM, tüm aralık boyunca asgari ölçüde çarpıklık içerek görüntüler sunuyor. Üç gruplu zum sistemi ve arka odak ile 11 grupta 16 elemanla üretilmiş. Yeni tasarımda merkezden kenarlara yayılan çarpıklığın azaltılması için dört asferik eleman ile aralığın her noktasında asgari kavislenmeyle düz çizgiler sunan bir optik dizi yer alıyor. Lenste aynı zamanda kromatik bozulmanın önemli ölçüde azaltılması için bir Süper UD ve bir UD lens elemanı bulunuyor ve Canon’un SWC kaplaması sayesinde ışık lekeleri ve mercek parlaması azaltılıyor. Toz ve su girişine karşı iyi yalıtılmış ve AF modunda bile manuel odaklanmaya öncelik tanınmasına izin veriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.