Donanım

Canon EOS 77D ve EOS 800D tanıtıldı!

Canon EOS 77D ve EOS 800D, 0.03 saniye ile dünyanın en hızlı netlemesini yapabiliyor.

Canon EOS 77D ve EOS 800D tanıtıldı!

Canon, EOS ailesine eklediği iki yeni DSLR fotoğraf makinesini tanıttı: EOS 77D ve EOS 800D. 24,2 megapiksel APS-C CMOS sensör ve DIGIC 7 işlemci dahil öncü görüntüleme teknolojilerinin bir araya getirildiği EOS 77D modeli en üst düzeyde performans ve tam kontrol kapasitesi sunuyor.

Fotoğraf becerilerini iyileştirmenin yollarını arayan kullanıcılar için ideal bir seçenek niteliği taşırken, EOS 800D modeli ilk DSLR yolculuğuna başlayacak kullanıcılar için ideal bir model olacak.

Canon bu fotoğraf makineleriyle birlikte netlik aralığı bakımından en küçük geri çekilebilir özellikte olmayan DSLR takım lensi EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM ile, görüş hattı olmadan 5 metre uzaklığa kadar uzaktan çekim yapmak için mükemmel bir aksesuar olan Uzaktan Kumanda Cihazı BR-E1 modelini de tanıttı.

1487336545_1487334499eos77dambient04fb.jpg

İkonik EOS 80D modelinde bulanan sensör teknolojisinin aynısının ve Canon’un en son işlemcisi DIGIC 7’nin kullanıldığı bu fotoğraf makinesi modellerinin her ikisi de sahneleri daha zengin renk tonlarıyla etkileyici bir kalitede çekiyor ve net görüntüleri garantileyecek kadar yüksek çekim hızları sunuyor.

Canlı Görünüm modunda muazzam bir kapasiteyi temsil eden 0,03 saniye gibi dünyanın en yüksek otomatik odaklanma hızlarını sunan bu fotoğraf makineleriyle en üst seviyede hassasiyetle çekim yapılabilir ve makinelerin saniyede altı kare çekim yapabilme kapasitesiyle hızlı hareket eden konular kolaylıkla yakalanabilir.

Bu fotoğraf makineleri gün doğumundan gün batımına kadar düşük ışık altında yapılan çekimlerde ISO 51.200’e kadar genişletilebilir ISO 25.600 seviyesine kadar çekim yapmanıza ve her sahneyi büyük uğraşlar vermeden rahatlıkla yakalamanıza olanak tanıyor.

Bazı çekimlerde en önemli unsur detaydır ve 45 çapraz tipte AF noktasıyla bu yeni modeller çabucak odaklanır, hareket eden nesneleri doğru bir şekilde takip eder ve son derece net görüntüler kaydeder. Her iki fotoğraf makinesinde de cilt tonları gibi ince detayları tespit etmek için 7560 piksel RGB+IR ölçümü kullanılır ve modellerin ikisi de doğru pozlama sunarlar.

Yeni EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM takım lensi ideal bir başlangıç noktası olduğu gibi, manzara çekimlerinden portrelere kadar geniş bir görüntü aralığında çekim olanaklarını artırmak için dört dörtlük bir DSLR fotoğraf makinesinin kapasitesini yükselten bir tamamlayıcı olarak da kullanılabilir.

Kendi sınıfının en küçük1 modeli olan bu lenste, sabit düşük ışıkta çekim veya tam zumlamalı çekimler için 4 duraklı bir Görüntü Sabitleyici, portrelerde fona hoş bir bulanıklık katmak için 7 ağızlı dairesel diyafram vardır. Video sahnelerinde, neredeyse sessiz çalışan STM donanımına sahip olan Servo AF, rahatsız edici odaklanma gürültüsü olmadan odaklanmak için idealdir.

EOS 77D özellikleri

Sezgisel kontroller
24,2 megapiksel çözünürlük
Hepsi Çapraz Tipte 45 noktalı otomatik odaklanma Kolay kullanım
Bluetooth kablosuz kontrol ve akıllı cihazlarla paylaşım
Pürüzsüz, hızlı ve doğru video odaklanması için Dual Pixel CMOS AF

EOS 800D özellikleri

APS-C boyutlu 24,2 megapiksel DSLR görüntü kalitesi
Optik vizör ve değişken açılı dokunmatik ekran
Akıllı cihazlarınızla kolay kablosuz görüntü paylaşımı
45 çapraz tipte AF noktası ve dünyanın en hızlı2 canlı görünüm odaklanması
Kolayca çekilen olağanüstü netlikte Full HD videolar

EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM özellikleri

Çok yönlü 18-55mm zum aralığı
61,8 mm uzunluk ve sadece 215 gram ağırlık
4 duraklı Görüntü Sabitleyici
STM otomatik odaklanma
Mükemmel görüntü kalitesi

Uzaktan Kumanda Cihazı BR-E1 özellikleri

Bluetooth bağlantısı
Tüm yönlerden 5 metre aralık kapasitesi
Kolayca bulunan kontroller
Fotoğraf ve video çekimleri
Odaklanma ve zumlama kontrolleri

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.