Donanım

Canon EOS 90D ve M6 Mark II sızdı

Japon fotoğraf devi Canon'un kısa bir süre sonra duyurması beklenen EOS 90D ve M6 Mark II modellerinin detayları internete düştü.


Canon Avustralya internet sitesinde ortaya çıkan bilgilere göre firma kısa bir süre sonra EOS 90D DSLR ve M6 Mark II aynasız fotoğraf makinelerini tanıtacak. Sızan bilgilere ve videolara göre her iki model de APS-C boyutlarında 32.5 MP çözünürlük sunan bir sensörle gelecek. 4K 30 fps video kayıt edebilen her iki modelin Full HD çözünürlükte 120 fps video kayıt özelliğinin bulunacağı da ortaya çıktı.

Canon EOS 90D ve M6 Mark II sızdı

Her iki fotoğraf makinesi de Dual Pixel otomatik netlik ve göz takibi gibi özelliklere sahip olacak. Markanın aynasız modeli olan ve M6'nın yeni sürümü olacak EOS M6 Mark II saniyede 14 kare seri çekim ve Digic 8 imaj işlemcisine sahip olacak.

Markanın orta seviye DSLR modeli olan Canon EOS 90D ise saniyede 10 fps seri çekim, 45 noktalı otomatik netlik sensörü, yüzde 100 görüntüleme alanı sunan optik vizörü ve suya/toza dayanıklı gövdesi ile dikkat çekiyor.

Henüz resmi olarak duyurulmayan her iki modelin de fiyatlarının belli olmadığını belirtelim. Ancak bu sızıntılardan sonra her iki fotoğraf makinesinin de yakın zamanda tanıtılacağını söyleyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.