Donanım

Carl Zeiss'ten sanal gerçeklik gözlüğü: VR One

Carl Zeiss, Samsung'un Gear VR gözlüğüne yanıtı VR One oldu.

Carl Zeiss'ten sanal gerçeklik gözlüğü: VR One

Samsung ve Oculus ortaklığında geliştirilen sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR’ye iddalı bir rakip geldi. Ünlü optik üreticisi Carl Zeiss sanal gerçeklik gözlüğü VR One’ı duyurdu. 4.7 ve 5.2-inç arasındaki akıllı telefonlarla uyumlu olacak VR One, geniş bir cihaz yelpazesine destek sunmasına rağmen ilk aşamada sadece iPhone 6 ve Galaxy S5 ile uyumlu olacak.

99 dolardan ön siparişe açılan sanal gerçeklik gözlüğün kullanıcılara ne zaman teslim edileceği ise henüz açıklanmadı. Kullanıcılar 99 doların yanında akıllı telefonları yerleştirmek için 10 dolar fiyatında bir de ürün yerleştirme çekmecesi almak zorunda.

100 dereceye kadar geniş bir görüş açısı sunan VR One ile kullanıcılar 3D film izleyebilecek. Aygıtta fotoğraflara özel bir uygulama ve Google’ın Street view (sokak görünümü) uygulaması ön yüklü olacak. Buradan VR One için ön sipariş verebilirsiniz. 

1413149920_slider1.png1413149928_slider3.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.