Donanım

CeBIT 2012 - 3D Sanal gerçeklik gözlük teknolojisi

Geçtiğimiz günlerde başlayan CeBIT 2012'de onlar harika üründen bu gözlükler çok dikkat çekiyor!

CeBIT 2012 - 3D Sanal gerçeklik gözlük teknolojisi

CeBIT 2012 fuarı hakkında kısaca bilgi verecek olursak: Açılış törenine fuarın partner ülkesi Brezilya Devlet Başkanı Dilma Roulsef ve geçen günlerde ülkemizi ziyaret eden Google Dünya Başkanı Eric Schmidt'de katıldı.

Hannover Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen CeBIT fuarı 10 Mart'a kadar sürecek. Fuara 70 ülkeden 4 bini aşkın firma katıldı. Bu firmaların arasında da Türkiye'den 30 Türk firması bulunuyor. Bunlardan 20'sinin İstanbul Ticaret Odası bünyesinde 3, 11 ve 12 numaralı fuar alanlarında yer alacak. Fuarın ana konusu"Güveni yönetmek"  olarak seçildi. Fuarda bulut bilişim ve güvenlik kaygıları yer almakta.

1331387572_imgcarlzeiss3dglasses2.jpg

Sanal gerçeklik gözlükleri!

Fuarda en çok ilgiyi gören yeni nesil teknolojik ürünlerden birisi de Sanal Gerçeklik ile 3 boyutun birleştirildiği bu gözlükler oldu.  Carl Zeiss'ın 3 boyutlu sanal gerçeklik gözlükleri şimdiden kullanıcıların izledikleri video kadarıyla büyük merak uyandırmaya başladı.

Bu gözlük ile 3. boyuta dair görüşleriniz değişecek, akıcı bir deneyim sunan bu gözlük şuana kadar çıkanlardan çok farklı, işte o video:

Yorumlar
cengo031
bende bü gözlüğü hayal ediyordum nezamandan berri aklımdakini yapmışlar ama yine de başaramamışlar gözlük tamam tasarımda tamam el kumandasıda tamam eksik var hemde çok aslında bu gözlükle yapılması gerekeni yapamamışlar benim önerim daha başka
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.