Donanım

Chrome OS ailesi genişliyor, yeni ürünler yolda!

Yeni Chromebook'lar yine bütçe dostu fiyatlardan satışa sunulacak.

Chrome OS ailesi genişliyor, yeni ürünler yolda!

Google, günlük yaşamda bilgisayar başında geçirdiği sürenin büyük bölümünü internette gezinerek tüketen kullanıcılar için tasarlanan Chrome OS için 2009'dan bu yana birçok üretici ile işbirliğine giderken, yapılan açıklamada önümüzdeki süreçte Asus ve Toshiba'nın da yeni bilgisayar çözümlerinde Chrome OS işletim sistemine yer vermeye hazırlandığı bildirildi.

1379146042_gsmarena001.jpgDaha önce ürünlerinde Chrome OS işletim sistemine yer veren Samsung, Acer, HP ve Lenovo da yine yeni ürünlerle tüketicilerin karşısına çıkmaya devam edecek. Yapılan açıklamada yakın zamanda ASUS Chromebox, ismi henüz netleşmeyen Toshiba Chromebook, HP Chromebook14 ve yeni bir Acer Chromebook tanıtımı yapılacak, ayrıca bilgisayarlar, Intel'in 4. nesil Haswell işlemcilerine sahip olacak.

Chromebook modellerine ait özellikler şu an ayrıntılı olarak bilinmiyor, ancak HP'nin Chromebook14 adlı modeli için bazı detaylar gün yüzüne çıkmış durumda. Cihazın beyaz renkte olduğu görülüyor ve 300 dolardan satışa sunulacak. 16GB sabit diskin yer aldığı bilgisayarda kullanıcılara 2 yıl boyunca ücretsiz 100GB Google Drive bulut depolama sunuluyor. Cihazda ayrıca bir adet USB 2.0 ve USB 3.0 bağlantı noktası da bulunuyor.

1379146162_new-acer-chromebook.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.