Donanım

Chromecast oturma odanızı bozacak! Video

Google'ın tanıttığı Chromecast, oturma odanıza ayrı bir hava katacak.


Google dün TV için HDMI akış medya oynatıcısı Chromecast’ı tanıttı. FCC aracılığıyla bu aygıtın geleceği daha önceden belliydi ama nasıl bir şey olacağı hakkında herhangi bir fikrimiz yoktu.

Sadece 35 dolara bir internet medya tüketimi güç merkezin oturma odanızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bir düğmeye basarak büyük ekran televizyonunuza Pandora müzik, Youtube videoları, Google Play Müzik, Play Movies TV gibi özelliklerin yanısıra resim ve videolarınızı Netflix’e atabilirsiniz. Ve bu sadece bir başlangıç. Google ayrıca yazılım geliştiriciler için API erişimi sağlamıştır.

1374742506_zdnet-cnet-google-chromecast-1-600x399.jpg

Google’ın oturma odasından kazanç sağlamaya çalışması ilk kez olmuyor. Daha önce de Google TV üzerinde çalışan şirket, sorunlar nedeniyle başarılı olamamıştı. Chromecast işlevsellik ve sadeliğin yanısıra, fiyat olarak ta Google TV’den farklı.

Chromecast, Chrome web tarayıcısı, iPhone, Android telefon, iPad ve Android tablet ile çalışacak. Aşağıdaki videoda, bu teknolojinin nasıl kullanıldığını izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Misafir
bunun benzerleri vardiki zaten
Cevapla
Misafir
cool
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.