Donanım

Chromium OS Nexus 7'de çalıştırıldı

Chromium OS, Google'ın Nexus 7 tablet bilgisayarına port edildi.

Chromium OS Nexus 7'de çalıştırıldı

Google'ın tableti Nexus 7 küçük ama yetenekli bir cihaz. Tablet zamanla kazandığı uygulama desteğinin yanı sıra kullanıcılarına Ubuntu gibi farklı işletim sistemleri ve özelleştirilmiş yazılımları tecrübe etme imkanı tanıdı. Şimdide bu çalışmalardan biri Chrome OS ile yapıldı.

Hexxeh adlı bir geliştirici, Chromium OS'u Nexus 7'de çalıştırmayı başardı. Hexxeh, cihaza ait görüntüler paylaşarak çalışmasını kanıtladı. Geliştirici, yayınladığı videoda Nexus 7'nin Wi-Fi, Bluetooth ve dokunmatik ekran gibi donanım unsurlarının Chromium OS üzerinde sorunsuzca işlediğini herkese gösterdi.

1351969246_nexus7cros.jpg

Google'ın Chrome OS yazılımına ARM tabanlı işlemci desteğini eklemesiyle Chromium OS'un Android işletim sistemli çözümlere uygulanabilmesi geçtiğimiz aylarda mümkün hale gelmişti. ARM tabanlı ilk Chrome OS modeli ise Samsung üretimi Exynos 5 Dual çipsetli 249lık Chromebook oldu.

Aşağıda geliştiricinin bu konuyla ilgili yayınladığı videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.