Donanım

Çift işlevli Dokunmatik mouse!

Gigabyte firması üstün özellikte dokunmatik mouse üretti.

Çift işlevli Dokunmatik  mouse!

Tayvan firması Gigabyte çift işlevli bir mouse üretti. İlk bakışta bir kaç saniye durup düşünmenize sebep olacak bir haber. Aivia Xenon bildiğiniz gibi çift bir hayat yaşıyor yani çift işlev içeriyor. Hem touchpad hem de fare olarak kullanılabiliyor. Dahası bu sıradan bir Multi-touch özelliğe sahip bir mouse, fazlası değil. Çok rahat ve kolay bir dokunmatik teknoloji sunuyor. Merkezdeki cihaz 1000DPI sonuç veriyor. Peki bu ne demektir?

Bu rakam size fareyi 10 metre uzaktan kullanabilme şansı verir. Örneğin sunumlar için makul olabilir. Bunlara ek olarak bir yazılımla birlikte geliyor. Bu yazılım sayesinde bazı jestler yapabiliyorsunuz. Bu farenin yanlarında iki buton bulunuyor. Bunlar sayesinde mouse ve touchpad arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

1340981176_mouse.jpg

Touchpad modunu aktive ettiğinizde modern bilgisayarlardaki touchpad gibi kullanabiliyorsunuz. Bu farenin yanlarında iki buton bulunuyor. Bunlar sayesinde mouse ve touchpad arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Touchpad modunu aktive ettiğinizde modern bilgisayarlardaki touchpad gibi kullanabiliyorsunuz.

1340981199_7462791950d9f564be45o.jpg

Düz tasarımı AA-bataryaya sahip. Ayrıca bu mouse sadece Windows kullanıcıları için, Mac desteği olmadığını söylemekte fayda var. Bu çok işlevli cihazın satış fiyatı ise 40$ gibi makul bir fiyat olarak karşımıza çıkıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.