Donanım

Cinema-Plus reklamlarını kaldırma!

Cinema-Plus pop up pencereleri açan reklamları bilgisayarımdan nasıl temizlerim?


Cinema-Plus pop up, yani kendinden açılır pencereler ile kullanıcı rahatsız eden adware yani reklam yazılımıdır. Webde gezinirken kendiliğinden Cinema-Plus sayfasının pop up pencerelerini açar. Cinema-Plus pop up pencereleri bilgisayarınıza yüklenen bir reklam yazılımı sebebi ile açılmaktadır. Öncelikle bu reklam yazılımını kaldırmalısınız.

Cinema-Plus Deals veya Cinema-Plus Ads adları altında iki farklı şekilde karşınıza çıkabilir. Cinema-Plus reklamları, WebSpades, Browse Mark, LinkiDoo, Surftastic gibi diğer reklam yazılımları virüs, adware yazılımları ile birbirine çok benzer. Cinema-Plus size açılır pencereler içinde Amazon, Walmart, Best Buy, Ebay gibi sitelerin reklamlarını görüntüler.

Cinema-Plus reklamları nasıl kaldırılır?

Adım 1Cinema-Plus ile ilişkili programı tespit etme ve kaldırma: Bu adım Windows 7 üzerinden anlatılmıştır, Windows 8 içinde benzer adımları uygulayabilirsiniz.

●Windows 8 'de Başlangıç Ekranına doğrudan Denetim Masası yazarak denetim masasını bulabilirsiniz.

●Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Denetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

●Yüklü programlarda  Cinema-Plus, Cinema-Plus-1.2, Cinema-Plus-1.1, Cinema-Plus-1.3, Cinema-Plus-1.4, Cinema-Plus-1.5 programlarından biri varsa sağ tuşla tıklayın ve ardından kaldırı tıklayın.

●Sizde yüklü reklam yazılımı farklı olabilir. Ne olduğunu bilmediğiniz programları kaldırın.

Adım 2: Adwcleaner ile Cinema-Plus kaldırma  

Adwcleaner ücretsiz bir adware, toolbar, PUP, potansiyel olarak istenmeyen yazılım kaldırma programıdır.  Bu konudaki en güvenilir ve en başarılı potansiyel olarak istenmeyen yazılım kaldırma ve silme programıdır.  Cinema-Plus kaldırma işleminde en önemli aşamalardan birisi Adwcleaner ile tarama işlemidir.

●Adwcleaner yazılımını indirin.

●Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını ve diğer tüm açık programları kapatın.

●İndirdiğiniz Adwcleaner programını çalıştırın. 

●Scan butonuna tıklayın.

AdwCleaner  Cinema-Plus  istenmeyen yazılımları taramaya başlayacak. Tarama bittiğinde bilgisayarınızda bulunan Cinema-Plus ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın. Son olarak ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Adım 3: Emsisoft anti-malware  ile Cinema-Plus kaldırma

Emsisoft Anti-Malware bir tür malware yani, virüs, trojan, backdoor, adware gibi zararlıları temizleme programıdır.

●EmsiSoft anti-malware indirin ve kurun.

●Bilgisayarınızı EmsiSoft anti-malware ile tam tarama yapın.

●EmsiSoft anti-malware Cinema-Plus ve diğer zararlıları kaldıracaktır.

Adım 4: Malwarebytes anti-malware  ile Cinema-Plus kaldırma  

Malwarebytes anti-malware , virüs, trojan, solucan, gibi malware denen zararlı, istenmeyen yazılımlara karşı kullanılan güçlü bir temizleme aracıdır. Malwarebytes Anti-Malware Free sürümü ücretsizdir. Çok geniş virüs, malware kütüphanesi vardır bu sebeple, derinlemesine temizlemede çok iyi sonuçlar verir. Malwarebytes Anti-Malware Free / Ücretsiz sürümünün gerçek zamanlı koruması yoktur. Böylelikle başka bir antivirüs programı ile birlikte kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.