Geçtiğimiz haftalarda buna benzer gelişmelerin Amazon ve Leitz markalarındaki yansımalarını sizlerle paylaşmıştık. Çin’in google’ı olarak nam salmış olan Baidu da Amazon ve Leitz gibi markaların yöntemine ayak uydurarak akıllı bisiklet üretti.

oogle’ın akıllı ve giyilebilir teknolojiler konusundaki atağından feyz alan Baidu , kendi ülkesi dışında herkes tarafından tanınmasa da ürettikleri akıllı bisikletle dünya çapında konuşulmayı hak ediyor.

Baidu’nun bu atağının altında aslında 2 sebep yatıyor. İlk sebep Çin’de uygulanan ticaret kanunları ve Baidu’nun arama motoru konusunda bölgesinde tekeli elinde bulundurması. İkinci sebep ise Çin’de yaşayan vatandaşların alışkanlıkları.

Baidu ‘nun modern çağın akıllı bisikleti olarak nitelendirdiği bu bisiklet önümüzdeki birkaç ay içerisinde kullanıcıları buluşacak ancak şimdiden bisiklet kullanılırken telefonunuzu ve tabletinizi şarj edebilmesi, üzerinde navigasyon bulunması gibi özellikleri ile ilgi odağı olmuş durumda.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.