Donanım

Çocuk tabletlerine bir yenisi daha ekleniyor

X2 çocuk tableti FCC onayından geçti

Çocuk tabletlerine bir yenisi daha ekleniyor

Oregon çok fazla duyduğumuz bir marka değil. Zaten çocuklar için gelen teknolojiler daha çok düşük seviye cihazlar olduğu için teknoloji marketlerinden çocuk mağazalarından satışa çıkabiliyor. Ancak Oregon’un çocuk tabletleri konusunda iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Oregon’un henüz netleşmemiş olan çocuk tableti bugün itibariyle FCC onayında basına sızdırıldı. Oregon Scientific MEEP adıyla gelen tablet çocukların eğlenerek öğrenmeleri üzerine uzmanların çalışmalarıyla ortaya çıkmış bir teknoloji.

1377949503_meep.jpg

Baktığınızda küçük çocuklar büyüklerden daha kolay teknolojiye ayak uydurabiliyor. Bu tabletin özelliklerine gelelim. Mikro SD kart girişi bulunan 4 GB’lık alanının genişletilebilmesine imkan sağlıyor. 1 GB RAM, 800x480 ekran çözünürlüğüne sahip 7 inç ekran da bu tabletin özellikleri arasında bulunuyor.

1.2 GHz çift çekirdekli Cortex A9 işlemci, Bluetooth 3.0, HDMI ve 802.11 b/g/n WiFi da bağlantı özellikleri arasında geliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.