Değerli eşyalarınızı artık çalamayacaklar!

Kensington'dan değerli eşyalarınızın çalınması veya kaybolmasına yeni bir çözüm geldi.

Değerli eşyalarınızı artık çalamayacaklar!

Güvenlik donanımı üreticilerinden Kensington akıllı telefon, tablet, cüzdan çanta gibi değerli eşyaların çalınmasına önlem olarak kendi çözümünü CES 2013 fuarında kullanıcıların beğenisine sundu.

İki farklı paketten oluşan çözümün adı ise Proximo. Paketlerin birisi verici ve alıcı görev yapıyor. Proximo Tag adlı verici düğme, Proximo Fob adlı alıcı cihazdan belirli bir mesafe uzaklaştığında alarm çalıyor ve kullanıcı durumdan anında haberdar oluyor. Bluetooth 4.0 teknolojisini kullanan Tag cihazında Bluetooth Smart bulunurken, Fob cihazında Bluetooth Smart Ready teknolojisi kullanılmış. İki cihaz da CR2032 düğme pil ile altı aya kadar kullanılabiliyor.

1357906986_proximokensington.jpg

iOS 5 ve üzeri iPhone modelleri ile uyumlu diğer paket Proximo uygulaması ise hem Fob hem de Tab cihazlarınızı takip edebileceğiniz çözümler sunuyor. Uygulama ile bir Fob ve 4 Tag olmak üzere 5 farklı eşyanızı takip edebileceksiniz. Bu uygulama belli bir mesafeye kadar uzaklık bilgisi, harita üzerinde işaretleyebilme, takip cihazlarının batarya bilgisi gibi pek çok veriyi görebilmenize imkan tanıyor. Cihazlarınızı 60m-80m arasında mesafede takip edebilirsiniz.

1357907044_kensington-proximo-review-5.jpg

Fob ve Tag'dan oluşan Proximo uygulaması, 60$ fiyat etiketiyle ön siparişe sunuldu. Tag cihazı ise 25$ fiyat karşılığında alıcılara verilecek..