Donanım

Dell Windows 10 Deneyimine Öncülük Ediyor

Dell’in proaktif servis çözümleri, Windows 10 bulunan cihazları da kapsayacak şekilde genişletildi


Dell müşterileri kısa süre içerisinde Microsoft’un bugüne kadarki en iyi işletim sistemi Windows 10’u deneyimleyecek. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan sipariş edilen Dell cihazlarında yeni işletim sistemi yer alacak.

“Akıllı Seçim” ile sipariş verilebilecek cihazlar arasında Dell’in muhteşem görüntüye ve dokunmatik ekrana sahip taşınabilir bilgisayarı XPS 13, Inspiron 13 7000 serisi, Inspiron 15 5000 serisi, Inspiron 3000 serisi masaüstü bilgisayar, XPS 8700 masaüstü ve Latitude 14 3000 serisi iş dizüstü bilgisayarları bulunuyor. Daha fazlası ve yeni yılda çıkacak ürünler ise Dell’in PC portföyüne eklendikçe Windows 10 ayrıcalıklarıyla donatılacak. Windows 10 bulunan cihazlar için Dell.com.tr ve seçkin perakende satış sitelerine göz atarak geniş Dell portföyünü incelemek mümkün.

1438799696_samrobinson0614dell14679op9.jpg

Yeni bir Dell satın alırken ya da var olan PC yükseltilirken Dell, Windows 10 özelliklerine kolaylıkla ve güvenlikle geçilmesi için Intel RealSense kameralar ile entegre olarak çalışan güvenli giriş ve eşi görülmemiş dokunmatik ekran özellikleri sunuyor. Dell deneyimine özel olarak geliştirilen proaktif hizmet ve destek seçenekleri arasında bulunan ProSupport hem kurumsal hem de bireysel kullanıcıların sistemlerini her zaman üst seviyede performans sunmasını sağlıyor.

Dell Türkiye Ülke Müdürü Didem Duru, Microsoft ile geliştirme sürecinde birlikte çalıştıklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Dell olarak uçtan uca çözümler sunan bir sağlayıcı olmanın faydalarından biri de ürünün gelişim sürecini sadece cihaz özelinde değil çok daha kapsamlı olarak uzun süre takip edebilmemiz. Kullanıcıların sanal masaüstünden tabletlere kadar teknolojiyle nasıl etkileşime geçtiklerine bakmaksızın, eşsiz bir deneyim yaşayabilmeleri için Microsoft ile yakından çalışıyoruz. Windows 10 ayrıcalığını dünya ile aynı anda Türkiye’deki kullanıcılarımıza da sunmanın gururunu yaşıyoruz.”

Dell ve Windows 10: Birlikte daha iyiye

Dell ve Microsoft mühendisleri, 2013 yılından bu yana Dell’in yeni ve eşsiz PC çözümleri sunması için Windows 10’un ana özelliklerini geliştirmek üzere birlikte çalışıyor. PC’lere dahil edilen Intel RealSense 3D kameralar ile Dell Venue tabletlere yüz tanıma özelliği ile Windows Hello girişini kullanıcılara sunuyor. Waves MaxxAudio ile daha zengin bir Windows 10 deneyimi sunan Dell, son teknoloji ses entegrasyonu ile muhteşem bir Cortana deneyimi sağlıyor. Dell’in dokunmatik ekranlı sistemleri ve Windows 10’daki Continuum sayesinde inanılmaz ekran üzeri deneyim yaşanırken, kullanıcıların akıllı telefonlarını kullandıkları gibi keyifli bir deneyim vadediyor.

1438800057_livingroommanin155558win10.jpg

Windows 10 ile kurumsal kullanıcılar, rakipsiz çözüm ve servislere kavuşuyor. Dell’i rakiplerinden ayıran en önemli özellikleri arasında yer alan üstün hizmet kalitesi, endüstrinin en güvenli ticari cihazlarını, kapsamlı şifreleme, gelişmiş kimliklendirme ve zararlı yazılım engelleme seçenekleriyle bir araya geliyor. Dell Veri Koruma Portföyü ile sektörün en kolay yönetilebilir kurumsal cihazları ortaya çıkıyor. Dell Client Command Suite, sunduğu ücretsiz otomasyon araçları ile kurulum, gözlemleme ve güncelleme sırasındaki zaman kaybını önemli ölçüde azaltıyor.

Dell çözümleri, hizmetleri ve desteği ile Windows 10’a kusursuz geçiş

İnovatif ve ödül kazanan ödüllerin ötesinde Dell, Windows 10 için 7 gün 24 saat çevrimiçi ve telefon üzerinden uzman teknikerleri iler destek veriyor. Tüm kullanıcılara yardımcı olmak için Windows 10’a temiz bir geçiş için Dell Teknik Destek, yayımladığı Web video serileri ile Windows 10’a nasıl yükseltirim, ana özellikler, yeni işletim sistemi için basit fonksiyonlar ve sanal masaüstünde işletim sistemi nasıl kullanılır gibi konu başlıklarını ele alıyor. Windows 10 önyükleme teklifi bulunmayan, yeni satın alınan ya da var olan Dell sistemlerini yükseltmek isteyen kullanıcılar için de teknik ekip desteği veriliyor. Piyasaya çıkış tarihinden itibaren bir yıl süreyle Windows 7, 8, 8.1 Ev ve Profesyonel kullanıcıları Windows 10’a ücretsiz olarak geçebiliyor. Kurumsal sürüme sahip kullanıcıların geçişleri ise lisans anlaşmalarıyla belirleniyor. Daha fazla bilgi için dell.com.tr ve Microsoft yükseltme sayfasında yer alıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.