Donanım

Dev firmanın Windows 8'li tabletleri ortaya çıktı!

Geçtiğimiz günlerde Windows 8'li Ultrabook'ların ardından yeni Windows 8'li tabletler tanıtılmaya devam ediyor!

Dev firmanın Windows 8'li tabletleri ortaya çıktı!

Dünyanın en büyük donanım üreticilerinden Acer geçtiğimiz günlerde bir ilki gerçekleştiren firmalar arasına katıldı. Bildiğiniz üzre bir süre önce Microsoft yeni işletim sistemi Windows 8'i tanıtmış, yeni işletim sisteminin sadece PC'ler için değil mobil cihazlar yani tabletler için geleceği müjdesini de vermişti.

Son zamanlarda Windows 8'li tableti ilk üretmek isteyen firmalar kıyasıya bir rekabet içine şimdiden girdiler bile. Daha önce 2 3 firmanın çıkarttığı Windows 8'li tabletlerin yanına geçtiğimiz saatlerde Computex'de Acer Windows 8'li dokunmatik Ultrabook'larını tanıtırken, Windows 8'li tablet planlarını da ortaya çıkardı. Iconia W700 ve Iconia W510 hakkındaki ilk bilgiler böylece gün yüzüne çıkmış oldu.

1338892578_acer-win8-iconia-tablet.jpg

Iconia W700 göz dolduran özellikleriyle, Windows'dan vazgeçemeyenlerin yeni favori tabletlerinden birisi olmak için geliyor. 10 parmağın tamamını algılayan bir kapasite, USB 3.0 teknolojisi, 5 MP kamera, 11.6 inçlik geniş bir ekran ve 1920x1080 çözünürlükleri ile çok keyifli bir deneyim sunmak için geliyor. Cihaz 8 saatlik pil seviyesi ile son derece iddialı bir şekilde piyasaya giriş yapmaya hazırlanıyor.

Diğer tablet Iconia W510 ise 10.1 inç'lik bir ekran ile isteğe bağlı klavye istasyonu, bağlandığında pil ömrünü 18 saate kadar uzatacak teknoloji ve tablet, klavye istayonuna bağlıyen 295 derece dönebilecek.

*Tabletlerin fiyatları ve ne zaman piyasaya sürüleceği hakkında firmadan veya herhangi bir resmi kuruluştan henüz açıklama gelmedi, geldiği anda sizlerle paylaşacağız.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.