Laptop, yani dizüstü alırken ekran özellikleri amacınıza göre değişiklik gösterebilir. Eğer oyun için veya eğlence amaçlı alacaksanız büyük olması yani maksimum 15.6 inç almanız daha mantıklı olur. Tercihe göre 17.3 inç alınabilir ama çok büyük bir ekran olduğundan taşımada sorun yaşayabilirsiniz. 10.1 inç veya 13.3 inç boyutları hem taşımada hemde kullanımda daha fazla kolaylık sunar.

Laptoplarda depolama sürücüsü olarak ssd tercih edilmesi daha mantıklıdır. SSD mekanik disklere göre, yani harddikslere göre daha uzun ömürlü, daha hızlı daha hafiftir. Harddiklerin mekanik aksamlı olması sebebiyle daha çabuk bozulduğu kanıtlanmıştır. Bilgisayarınızdan daha iyi bir performans almak istiyorsanız ssd sürücü herzaman daha mantıklı olacaktır.

Laptop alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik ise RAM yani ön bellek. Oyun oynayacaklar için ram önemli, nekadar yüksek olursa okadar oyundan daha fazla performans alırsınız. Eğer iş için veya internette gezinmek için alaksanız 8gb ram fazlasıyla yetecektir.

Laptop alırken işletim sisteminin de ayrı bir önemi vardır. Aldığınız laptop da grafik tasarım veya görsel ögeler üzeinde çalışacaksanız ve daha fazla işlem yapacağınız bir işletim sistemi istiyorsanız Mac Os x daha mantıklı olur. Bir başka işletim sistemi olarakta Microsoft Windows'dur. Eğer alacağınız laptopun tüm özelliklerini kullancaksanız Windows daha mantıklı olacaktır. Windows'un yaygın bir kullanımı olduğundan daha fazla içerik ve daha fazla destek bulacağınız bir ortama sahip olmuş olursunuz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.