Donanım

DJI Mavic Air 2 parçalarına ayrıldı (Video)

Zaman zaman tamir videoları ile karşımıza çıkan iFixit, şimdi de drone üreticisi DJI’ın en yeni modeli Mavic Air 2’yi parçalarına ayırdı.

DJI Mavic Air 2 parçalarına ayrıldı (Video)

Akıllı telefon, tablet ve dizüstü bilgisayar tamiri ile ilgili videolar çeken ve alanında uzman olan iFixit, şimdi de dünyanın en büyük drone üreticisi DJI’ın en yeni modeli Mavic Air 2’yi moleküllerine ayırdı.

DJI Mavic Air 2 parçalarına ayrıldı (Video)

iFixit belki de en iyi telefonları, tabletleri ve dizüstü bilgisayarları ayırmakla bilinir, ancak zaman zaman, teknoloji harikası ticari dronların içine göz atmaktan geri kalmaz.

DJI'nin en son uçan robotunun piyasaya sürülmesini fırsat bilen iFixit uzmanları, şimdi de 48 megapiksel kamera ile gelen Mavic Air 2’yi son vidasına kadar söktü. Deyim yerindeyse Mavic Air 2’nin adım adım moleküllerine ayrıldığını gösteren video, keşke akıllı telefonların tamir edilmesi de bu kadar kolay olsaydı dedirtti.

Bilmeyenler için belirtelim, iFixit mühendisleri, inceledikleri cihazları parçalarına ayırıp analiz ediyor ve tamir edilebilirlik durumlarına göre 0 ile 10 aralığında puan veriyor. “1 puan” tamiri en zor cihazlara verilirken, "10 puan” ise tamiri en kolay cihazlara veriliyor. Bu anlamda Mavic Air 2, onarılabilirlik ölçeğinde 10 üzerinden 6 puan aldı.

Dilerseniz Mavic Air 2'nin, iFixit uzmanları tarafından sökülme işlemini gösteren videoyu aşağıdaki paylaşımdan inceleyebilirsiniz.

En düşük puana sahip olan cihazlar, sökülmesi oldukça zor olduğundan onarımı da oldukça pahalı olabiliyor, ancak en yüksek puana sahip olan cihazlar ise, sökülmesi daha kolay olduğundan onarımı da dolayısı ile daha ucuz oluyor.

DJI
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.