Dokunmatik ekran ve Wi-Fi özellikli Nikon D5500 DSLR duyuruldu! - Page 1

Nikon Avrupa’nın Consumer D-SLR Ürün Müdürü Marina Gurevich ifadesiyle: “D5500’ün kullanım şekli beni gerçekten heyecanlandırıyor. Akıllı telefonların ortaya çıkmasıyla çok sayıda yaratıcı fotoğrafçılık örneği gördük ve bu D-SLR makine, insanların fotoğrafçılık yeteneklerini geliştirmelerini sağlayan büyük bir fırsat. Yeni tasarımı ve ergonomisi çok etkileyici ve dokunmatik paneli inanılmaz hassas: Fotoğraf makinesine çok çabuk alışıyorsunuz. En önemlisi de Nikon’un güçlü görüntüleme teknolojisi, D5500 ile ihtiyacınız olan mükemmel sonuçları elde etmenizi sağlar.”

Dokunmatik ekran ve Wi-Fi özellikli Nikon D5500 DSLR duyuruldu! - Page 2

Fotoğraflarınız hiç bu kadar harika görünmemişti

Görüntü bulanıklığını unutun ve dikkat çekici, canlı, zengin ayrıntılara sahip resimler elde etmenin tadını çıkarın. Konu istediğiniz görüntüyü yakalamak olduğunda, D5500’ün gelişmiş performansı her zaman mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlar. Özellikle sensör koruyucu filtre (OLPF) olmadan tasarlanan fotoğraf makinesinin görüntü sensörü, NIKKOR objektifi kullanıldığında 24,2 megapiksel çözünürlükten en iyi şekilde yararlanır ve son derece net ayrıntılara sahip görüntüler elde etmenizi sağlar. 100–25.600 arasındaki ISO aralığı, ışık düzeyinin düşük olduğu ortamlarda bile harika fotoğraflar ve filmler çekmenize olanak tanır.

Dokunmatik ekran ve Wi-Fi özellikli Nikon D5500 DSLR duyuruldu! - Page 3

Böylece istediğiniz zaman, istediğiniz yerde çekim yapabilirsiniz. Merkezinde dokuz adet çapraz tip sensöre sahip Nikon’un 39 noktalı otomatik netleme sistemi, konunuz çerçevenin neresinde olursa olsun her zaman hedefte kalır ve 5 çerçeve/sn’lik sürekli çekim hızı sayesinde anlık hareketleri ve yüz ifadelerini anında yakalayabilir. Nikon’un EXPEED 4 görüntü işlemcisi sayesinde yüksek hızlı işlem, gelişmiş kumlanma azaltma ve sorunsuz film kaydı gibi avantajlara sahip olabilir, unutulmaz anları yakalayabilir ve elde ettiğiniz sonuçlarla daha fazlasını yapabilirsiniz.

Dokunmatik ekran ve Wi-Fi özellikli Nikon D5500 DSLR duyuruldu! - Page 4

Sezgilerinizi izleyin

Dokunmatik ekran kontrolü, değişken açılı sanatsal çekimler ve dahili Wi-Fi sayesinde, D5500 yaratıcılığınızın en üst sınırına ulaşmanızı sağlar. Kendi bakış açınızı yansıtmak için değişken açılı ekranı yatırmanız, eğmeniz veya döndürmeniz yeterlidir. Netlemek ve çekim yapmak veya diyafram, ISO ve deklanşör hızı gibi ayarları belirlemek için hassas dokunmatik ekrana dokunun. Resimler arasında gezinmek için kaydırın veya izleme sırasında yakınlaştırmak ya da uzaklaştırmak için ekranın üzerinde parmaklarınızı kıstırın. Beğendiğiniz resimleri bulun ve bunları dahili Wi-Fi¹ işleviyle paylaşın: Fotoğraflarınızın etkileyici kalitesi uzun süre akıllardan çıkmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.