Donanım

Dünya'da bir ilk, plaka başına tek 1TB kapatasiteli HDD (Seagate)

Seagate yeni çıkardığı Harddisk ile Dünya'da bir ilki gerçekleştirdi!

Dünya'da bir ilk, plaka başına tek 1TB kapatasiteli HDD (Seagate)

Dünya'nın en büyük HDD üretici firmalarından olan Seagate yine yaptı yapacağını. Dünya'da bir ilki gerçekleştirerek yeni  Barracuda ile birlikte müsşterilerine istedikleri herşeyi tek bir HDD'de sundu.

Günümüzde müşteriler masaüstü hard disklerinde kapasite, performans, güvenilirlik ve sadelik arıyorlar. Bu arayış artık sona erdi. Çünkü ilk defa aradıkları her şeyi dönüm noktası olan Barracuda®’nın üstün hard disklerinde bulabilecekler.

1332373652_barracuda7200320x340.png

Öne çıkan özellikleri:

Barracuda sabit diskleri, size Birin Gücünü verir. Her masaüstü depolama uygulaması için tek bir sabit disk platformu. Güvenilir performans, güvenilirlik ve basitlik ile kapasiteye sahip tek bir disk.

  • 1 TB/disk 7200 devir / dakika platformu, maksimum 3 TB karşılanabilir kapasite sunuyor
  • Seagate OptiCache™ teknolojisi, performansı maksimum %45 artırıyor
  • Seagate AcuTrac™ teknolojisi, yüksek dokunmalı işletme ortamlarında bile güvenilir okuma/yazma performansını destekler
  • Gelişmiş Biçim 4K sektör teknolojisine sorunsuz geçiş için Seagate SmartAlign™ teknolojisi
  • Ücretsiz DiscWizard™ yazılımı, 3 TB diskinin hem eski PC BIOS'unda, hem de Windows XP tabanlı sistemlerde kullanılmasına izin verir
  • SATA 6 Gb/sn, veri aktarma oranlarını en üst düzeye çıkarıyor


Kıyaslanamaz kapasite
1332373712_discwizardidentifierwideth316x300.jpgBarracuda, 3TB’a kadar büyük ve ekonomik kapasite sağlayan dünyanın ilk plaka başına 1TB teknolojisine sahip hard diskidir. Ayrıca, paranızı koruyarak maliyetleri azaltır ve olağanüstü müşteri değeri sunar.

Ödünsüz performans

Müşterileriniz işlem gücünü en üst düzeyde istiyor – Barracuda bunların hepsini ve daha fazlasını sunuyor. Gelişmiş OptiCache™ özelliği DDR2 SDRAM 64MB önbellek sayesinde hızlı SATA 6Gb ara yüzündeki performansı maksimize eder; öncü alansal yoğunluğu verimi artırır, 7200RPM hızında saniyede 210MB / s veri aktarım hızını her zaman korur. Barracuda bir önceki versiyonuna göre %67 daha yüksek performans sunar.

Her koşulda güvenilirlik

1332373508_pic3.jpg
AcuTrac™ teknolojisi 7200RPM hızda, 75 nanometre işlem alanı üzerindeki nano boyuttaki alanlarda okuma ve yazma sağlar. Bu yüzden daha zorlu ve hareketli ortamlarda güvenlidir.

Uyumluluk ve sadelik tek bir cihazda

SmartAlign™ müşterilerinizin 4K sektör teknolojisine hızlı ve kolayca geçmesini sağlar. Barracuda aynı zamanda ücretsiz DiscWizard™ programıyla geliyor. Yani müşterileriniz bilgisayarını bir üst versiyona güncellemek istemese bile UEFI BIOS harici XP’de 3TB’lık alanı kullanabilirler.

Güncelleme: Yeni Barracuda disklerin piyasada 1TB'ının ortalama fiyatı 470-500 tl arasında...
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.