Donanım

Dünyanın en hızlı telefonu... Olamayacak!

Huawei'nin dünyanın en hızlı olması beklenen The Ascend Quad D telefonu hayal kırıklığına uğrattı!

Dünyanın en hızlı telefonu... Olamayacak!

Geçtiğimiz aylarda Barcelona'da düzenlenen MWC 2012 Mobil Dünya Fuarı'nda dünyanın en hızlı telefonu olarak tanıtılan Huawei The Ascend Quad D, 4 çekirdeğiyle bütün gözleri üzerine toplamayı başarmış,rakiplerini korkutmuştu.

Huawei'nin bu muhteşem akıllı telefonu yapılan testlerde Apple'ın A5X ve Nvidia'nın Tegra 3 yonga setinden çok daha üstün olduğu kanıtlandı.Testlerden de anlaşılacağı üzere tüm rakiplerini saf dışı bırakması beklenen Huawei The Ascend Quad D, beklenenleri karşılayamadı, büyük bir hayal kırıklığına uğrattı.

1340972697_huawei-ascend-d-quad-series-powered-by-k3v2-quad-core-processor-black.jpg

Hal böyle olunca telefona olan ilgi ve beklentiler günden güne düşmeye başladı diyebiliriz. Telefonda karşılaşılan soruna baktığımızda, altında yatan sebep olarak yonga setinin geç üretilmeden ve teknik sorunlar yaşanmasından kaynaklandığı dile getiriliyor. Öyle görünüyor ki Huawei an itibariyle rakiplerini geride bırakacak telefonu için bir türlü düzene oturtamadığı yonga setini düzeltmeyle uğraşıyor. Ağustos ayında üretime girmesi beklenen set için, hümmalı bir çalışma hala devam ediyor.

1340973060_huawei5.jpg

Huawei'nin amiral gemisi olan bu cihazın temel özelliklerine göz gezdirdiğimizde, 4.5 inç'lik bir ekran karşımıza çıkarken, arka yüzünde yer alan 8 Megapiksellik kamerası muhteşem kamera ve fotoğraf deneyimi sunuyor. Kullanılan 4.5 inçlik geniş ekranın çözünürlüğüne göz gezdirdiğimizde 720p gibi bir rakam karşımıza çıkıyor. 1080p kamera kaydı yapan telefon HTC'nin amiral gemisi One X ile çok benzer bir telefon olarak karşımıza çıkacak. Muhteşem telefonun inceliği ise 8,9 mm olacak. Hafif bir ağırlığa sahip olan telefon, çok şık bir tasarımla rakiplerini geride bırakacak gibi dursa da herşey önümüzdeki günlerde belli olacak!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.