Donanım

Dünyanın en küçük kamerası!

İşte Point Grey'den dünyanın en küçük dijital kamerası!


Son zamanlarda akıllı telefonların kameralarının da oldukça iyi olması dijital kamera satışlarını düşürmüştü. Kamera üreticilerinin yeni teknolojiler denemesi mecburi bir çizgiye girdi. Her ne kadar dijital kameraların hala önemli miktarlarda geliri olsa da bu düşüş kamera üreten firmaları harekete geçirmiş görünüyor.

Point Grey dünyanın en önde gelen ve en büyük dijital kamera üreticilerinden biridir. Saniyede 21 görüntü yakalama kapasitesiyle dünyanın en küçük kamerası. USB 3.0 kullanan bu kamera Point Grey'in etkileyici bir üretimi. Küçük bir buz küpü kadar olan boyu kamera cebinize bile sığabiliyor. 4,096 x 2,160 çözünürlükteki fotoğrafları USB 3.0 sayesinde aktarılabiliyor.

1341139328_pointgrey.jpg

Kamerada Sony'nin yeni IMX1221 Exmor R sensörü kullanılmış. Boyutu sayesinde bir çok iş alanında kullanılabilmektedir. 21 fps hızla çalışan kamera yüksek kalitede 8.8MP görüntü sağlamaktadır. Bu buz küpü kadar olan kameranın fiyatı ise 945$.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.