Donanım

ECS yeni B75 Serisi anakartları duyurdu!

ECS’nin yeni B75 serisi anakartları hem ev, hem ofis için uygun,


Elitegroup Computer Systems (ECS) yeni B75 Serisi anakartları duyurdu. Bu üç yeni PC anakartı Intel’in yeni B75 Express yonga setini kullanmaktadır ve CPU teknolojisindeki en son gelişmeleri destekler. Ayrıca, anakartlarla birlikte gelen Intel Small Business Advantage yazılım paketi ve anakartlarin hem eski ürünlerle uyumlu, hem de gelecekte gelecek ürünlere hazır olmaları anakartları avantajlı hale getirmektedir. Anakartları hem ev, hem de ofis kullanımı için cazip kılan özellikleri arasında SATA 3.0 ile 6Gbit/sn aktarım hızlarında sabit disk desteği, harici bağlantılarda yüksek hız için USB 3.0 bağlantıları, güncel ekran kartları için PCI Express 3.0 ve gelişmiş grafikler için DirectX 11 standartı sayılabilir.

ECS’nin B75 serisini oluşturan 3 yeni anakart sırasıyla B75H2-D, B75H2-M2 ve B75H2-M3 modelleridir. B75H2-M2 ve B75H2-M3 anakartları kompakt yapıda, 244mm x 200mm boyutlu Micro ATX anakartlardır. B75H2-D modeliyse DTX formunda bir anakarttır.

1343145906_9b0zd5j9.jpg
Küçük işletmeler için tam uygun
Her üç anakart da Intel’in geliştirdiği Small Business Advantage (SBA) güvenlik ve verimlilik yazılımıyla gelmektedir. Bu yazılım özellikle ufak işletmelerin PC altyapılarını yönetmelerini kolaylaştıran, veri güvenliliğini arttırırken maliyetleri düşüren bir dizi araç içerir.SBA paketinin içerdiği güvenlik araçlarından Software Monitor, önemli güvenlik yazılımlarını izler ve bir aksaklık olduğunda kullanıcıyı bilgilendirir. Veri Yedekleme modülü, bilgisayarları mesai saatleri dışında kendi kendine çalıştırarak kullanıcıların çalışmasını aksatmadan yedekleme yapabilir. USB Blocker sistemi bilgisayarları ve tüm ağı USB cihazlardan geçecek virüslerden ve diğer kötü amaçlı yazılımlardan korur. SBA Productivity modülü PC’leri uzaktan açabilen ve test edebilen PC Health Center ve mesai saatleri dışında bilgisayarları otomatik olarak kapatıp, sabah mesai başlarken tekrar açabilen Ene rgy Saver modülünü içerir. DTX formundaki B75H2-D anakartı bilgisayar ortamı ile yönetilen işletmelere en iyi çözümleri sunan Intel vPro teknolojisine yükseltilebilir.

Benzersiz uyumluluk, sarsılmaz kararlılık
ECS’nin B75 serisi anakartları Intel’in yeni nesil Ivy Bridge serisi işlemcilerine tam destek sağlarken, daha önce piyasaya sürülmüş olan Sandy Bridge serisi ve öncesi Socket 1155 işlemcileri de sorunsuz çalıştırır. Anakartın üzerindeki LGA1155 işlemci soketi, 2. ve 3. nesil Intel Core i7/i5/i3/Pentium ve Celeron işlemcileri çalıştırabilmektedir. B75H2-M3 modelin işlemci desteği 95 Watt’a kadar güç tüketen işlemcilerle sınırlandırılmıştır.

Bu yeni anakartlara can veren Intel B75 yonga seti sunduğu dahili USB 3.0 desteği sayesinde harici yongalar gerektirmeden yüksek performans, genişleyebilirlik ve güvenilirlik sağlar. Tüm bu anakartlar günümüzün ve geleceğin en üst düzey 3. Nesil PCI Express ekran kartları için resmi destek sağlamaktadır.

Geliştirilebilir ve güçlendirilebilir
B75 serisindeki tüm anakartlar geniş bir yükseltme ve genişletme seçeneği yelpazesine sahiptir. Güncel ekran kartları için sunulan PCI Express 3.0 x16 yuvasının yanısıra her anakartta en az bir PCI Express 2.0 yuvası bulunur. B75H2-M3 modeline ek olarak 2 adet standart PCI yuvası da yer almaktadır.

Anakartların taşıdığı Serial ATA (SATA 3) 6.0 Gbit/sn bağlantı noktaları yüksek hızlı depolama potansiyelini en üst düzeye çıkarır. Diğer bağlantı noktaları arasında 4 adet USB 3.0 noktası, 6 adet USB 2.0 bağlantısı ve Gigabit LAN ağ bağlantısı bulunmaktadır.

Dahili görüntü çıkışı VGA, HDMI ve DVI bağlantı noktalarıyla sağlanır. Ayrıca ses için de 6 kanal HD çevresel ses desteği sağlanmıştır.

Eski uygulama ve sistemleri güncellemek isteyen kullanıcılar için anakartlar eski yazılım ve donanımlara büyük destek sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Seri (COM) bağlantı olanağı ve paralel (LPT) bağlantı noktası, eski donanımlara destek sunar. (LPT bağlantısı B75H2-M2 modelinde yoktur).

Gelişkin kullanım özellikleri
Performans tutkunları için bu yeni anakartlar bilgisayardan performansın son damlasını bile elde etmeye yönelik sayısız ince ayar olanağı sağlamaktadır. Üstelik, sunulan ECS M.I.B. III yazılımı overclock işlemini zahmetsiz hale getirir. Yazılım, hem genel sistem performansını, hem de oyun performansını arttırmak için çok ince frekans ayar olanakları sağlamaktadır.

Ömür boyu güvenilirlik
ECS, ömür boyu sürecek güvenilirlik ve müşteri memnuniyeti için ürünlerine çok sıkı bir kalite kontrol süreci uygular. Kritik CPU alanında kullanılan uzun ömürlü katı kondansatörler en zorlu şartlarda bile arızaları önler. Statik elektrik boşalmalarına karşı geliştirilen ESD (Electrostatic Discharge) koruma sistemi özellikle kuru iklimlerdeki statik elektrik tehlikesine karşı anakart bileşenlerini korur, ürünün dayanıklılığını ve ömrünü uzatır.

Üç yeni ECS B75 anakartı da piyasaya sürülmüş durumdadır.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.