Efsane geri dönüyor: Microsoft Classic IntelliMouse

Bir döneme damgasını vuran efsane fare Microsoft Classic IntelliMouse geri dönüyor.

Efsane geri dönüyor: Microsoft Classic IntelliMouse

Her ne kadar Microsoft ağırlıklı olarak yazılım konusunda uzman bir firma olsa da zaman zaman donanım ürünleriyle de teknoloji pazarında yer alıyor. Firmanın bir döneme damgasını vuran efsane kablolu faresi Microsoft Classic IntelliMouse'un tekrar üretileceği açıklandı.

Bir dönemin efsane faresi olan ürün güncel teknolojilerle yenilendi ve tekrar satışa sunuluyor. Daha önce ismi sadece Classic IntelliMouse olarak isimlendirilen ürünün yeni adı ise Microsoft Classic IntelliMouse oldu. Orijinal tasarımı koruyan yeni model, eskisine fazlasıyla benziyor. İlk modeli 2003 yılında piyasaya sürülen fare 15 yıl sonra 3200 dpi çözünürlük sunan algılayıcısı ile saniyede 1000 hareketi kaydedebiliyor.

Efsane geri dönüyor: Microsoft Classic IntelliMouse - Resim : 1

Microsoft Classic IntelliMouse hangi işletim sistemlerini destekliyor?

Yenilenen farenin bir diğer özelliği ise LED ışıklandırma ile donatılmış olması. Bu sayede karanlık ortamlarda yerini belli eden fare, tasarımsal olarak dikkat çekiyor. Microsoft tarafından geliştirilen BlueTrack teknolojine sahip olan fare cam üzerinde de kullanılabiliyor. Sadece Windows işletim sistemlerinde kullanılabilen farenin desteklediği işletim sistemleri Windows 10 Pro, Windows 10 Home, Windows 10 S, Windows 8.1, Windows 8 ve Windows 7 olarak açıklandı.

Microsoft Classic IntelliMouse fiyatı nedir?

Yurtdışı fiyatı 40 dolar olarak açıklanan farenin Türkiye'de satışa sunulup sunulmayacağı bilinmiyor. Ancak Türkiye'de halen Classic IntelliMouse modellerinin satıldığını da belirtelim. Yeni modelin lansmanı ile ilgili eğlenceli bir video da hazırlayan Microsoft, efsane fareyi ilginç bir şekilde duyurdu. İşte o video: