Donanım

Efsane göklere geri döndü

Efsanevi hava gemisi ''Thunderbird 2'', yeniden gün yüzüne çıkıyor.

Efsane göklere geri döndü

36 milyon dolar bütçeyle yeniden geliştirilen efsanevi hava gemisi ''Thunderbird 2'', yeniden gün yüzüne çıkıyor. Uçak, turizm, nakliye ve savaş için yeniden tasarlandı ve mevcut en büyük askeri kargo uçaktan 3 kat daha büyük bir yapıya sahip.

Kaliforniya merkezli havacılık firması Aeros tarafından ABD Savunma Bakanlığı'nın da desteğiyle yeniden geliştirilen efsanevi araç, dikey iniş ve kalkış özelliğine sahip.

1357511740_thunderbird-2-fsx2.jpg

Uçak, gümüş renkli ve 77 metre uzunluğunda. Ayrıca kamyon ve tren gibi ağır vasıtaları taşıyabilme özelliğiyle de dikkat çekiyor. Prototip aşamasında olan ve devasa bir hangarda yapımına devam edilen hava aracının yakın zamanda, test sürüşleri yapılacak.

Üç yıl içinde piyasaya sürülmesi beklenen aracın 120 deniz mili hızda 66 ton yük taşıyabileceği söyleniyor. Ayrıca kolay iniş kalkış özelliğiyle ön plana çıkacağı düşünülen araç için özel havalimanı veya pist de gerekmiyor.

Yorumlar
m@p53
:-P
Cevapla
fatih ak
biraz mantikli bir gorsel koysaydiniz bari :))
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.