Donanım

El hareketlerini hisseden ilk bilgisayar!

HP, el hareketlerinizi hisseden dünyanın ilk dizüstü bilgisayarı: HP ENVY17 Leap Motion Special Edition'ı duyurdu.

El hareketlerini hisseden ilk bilgisayar!

Bilgisayar alanında birçok cihaza imza atan HP, yeni ürün ve çözümlerinden oluşan “dinamik tatil portföyünü” duyurdu. Duyurulan ürün ve çözümler arasında Leap Motion™ teknolojisi ile entegre dünyanın ilk dizüstü bilgisayarı ve dördüncü nesil Intel® Core™ işlemcisini kullanan ikisi bir arada ayrılabilir Ultrabook yer alıyor. Ayrıca yeni servisler ve çözümler de dahil olmak üzere son moda tüketici bilgisayarları, tabletler ve hizmetler kullanıcıların kişisel bilgilerini daha iyi yönetmelerine destek olmak üzere HP tarafından piyasaya sunuluyor.

“Müşterilerimiz çalışma ve eğlenme şekillerine uyan çözümlere ihtiyaç duyuyor” diyen HP EMEA Baskı ve Kişisel Sistemler Grubu Tüketici Ürünleri Direktörü Louis Perrin, “ Dünyada ilk niteliği taşıyan dört tanıtımı kapsayan duyuru, HP’nin yeni nesil bilgisayar deneyimini nasıl yenilediğini ve tanımladığını ortaya koyarken müşterilerin ihtiyaç duydukları üretkenliği ve istedikleri eğlence anlayışını da beraberinde getiriyor.”

1380201338_hpenvy17.jpg

Sektöre öncülük eden yenilik

  • Dizüstü bilgisayar ve tableti bir araya getiren HP Spectre13 x2, fansız olarak çalışan ve Intel dördüncü nesil işlemcisini taşıyan, ayrılabilen bir Ultrabook. Tablet sessizliği, Beats Audio™, yüksek çözünürlüklü (HD) 1080 ekran ince tasarımıyla bu ikisi bir arada Ultrabook üretkenlik ve taşınabilirlikten ödün vermeden esneklik sunuyor.
  • İlk kez HP Spectre13 Ultrabook ile kullanılabilir hale gelen HP Control Zone izleme yastığı, dokunmatik yastığın soluna ve sağına ek bir bölüm ekleyerek zenginleştirilmiş bir Windows® 8 deneyimini mümkün kılıyor. HP Control Zone’u kullanan müşteriler sadece ellerini yerleştirdikleri destek üzerinden doğrudan doğruya Charms, döndür ve yakala ve/veya Windows 8’in modern kullanıcı arayüzü özelliklerine kolayca erişebiliyor
  • HP ENVY17 Leap Motion Special Edition (SE), dünyanın Leap Motion™ teknolojisiyle entegre edilen ilk dizüstü bilgisayarı. Kolay navigasyon için henüz havadayken doğal el ve parmak hareketlerini hisseden ve oyunlar, modellemeler, ve sunumları hayata geçirmek için parmak ucu hassasiyeti sunan bu yenilikçi bilgisayar ile HP insanların teknolojiyle bağlantılarını şekillendiriyor. Çapraz 44cm (17.3 inçlik) opsiyonel full HD canlı ekran ile filmler ve videolar keskin ve net. En son çıkan Intel işlemciler ve NVIDIA grafikler de daha hızlı ve daha hızlı tepki veren bir deneyim sunuyor.
  • Geçtiğimiz hafta duyurulan HP Chromebook14, dünyanın Intel dördüncü nesil işlemcisini kullanan ilk Chromebook’u  son moda renk seçenekleriyle birlikte geliyor.

 1380201380_hppavilion11.jpg

Yeni Nesil Form Faktörleri

Farklı ihtiyaçları karşılamak için fonksiyonel form faktörleri ortaya koyan HP’nin en son çok çıkan ve ayrılabilen cihazları PC’den tablete, tabletten PC’ye dönüşebiliyor. Dayanıklı, mıknatısla desteklenen menteşeler, altta ve tablette olmak üzere ikili pil, güçlü işlemciler ve renkli görünüm seçenekleriyle bu yeni ayrılabilen cihazlar dönüm noktası niteliğinde bilgisayar deneyimi sunuyor.

Nefes kesen performans ile birleşen ince yapılı özelliği ile HP Spectre13 Ultrabook 1474 gram ağırlığında ve sadece 13.4 mm genişliğindeki dokuz saatlik pil ömrüne kadar durabilen boyutuyla 33.7cm’lik (13.3 inçlik) full HD dokunmatik ekran ve Intel dördüncü nesil Core i5 performansı sunuyor.

Cihazlarını kişisel stillerinden taviz vermeden dizüstü bilgisayardan tablete kolayca dönüştürmek isteyen kullanıcılar HP Pavilion11 x2’yi kullanabilirler. Işıltılı siyah renk seçeneğine sahip olan Pavilion11 x2, ikili Full HD webcam özelliğiyle kullanıcıların 29.4cm (11.6 inçlik) diyagonal ekranda video yaratmalarına olanak sağlıyor.

Tablet portföyü genişliyor

Çoklu işletim sistemi ve form faktörleri sunan HP, müşterilerin kendilerine en uygun olan tablet deneyimini seçebilmeleri için tablet portföyünü okul tatillerini de gözetecek şekilde çeşitlendirdi.

Tatil sezonu için gelen Slate7 Plus çeşitlilik ve değerin yanı sıra gözalıcı gri rengiyle yepyeni bir kimlik sunuyor. Küçük ve mobil Android tablet daha hızlı cevap veren oyun, benzersiz müzik ve video akışı, canlı ve zengin renkli görüntüler için 17.7cm (7 inçlik) HD ekran ve ikili kamera için NVIDIA’dan gücünü alıyor.

Eğer performans ve stil arıyorsanız, HP Slate8 Pro’yu seçin. Keskin çözünürlükten, hızlı ve içerisine alan web tarayıcısı, oyunlar için enfes grafikler ve pürüzsüz HD video oynatmadan keyif alın. Dört çekirdekli NVIDIA Tegra 4 işlemci ve 4:3 görüntü oranına sahip olan bu yüksek performanslı diyagonal 20.3cm’lik (8 inç) ekranlı tablet canlı renkler ve parıldayan resim kalitesine ortaya koyuyor. Bu yüksek performanslı tablet içerik üretmek ve yönetmek için Kingsoft Office, HP File Manager, HP ePrint(2),  Skype ve HP Connected Photo(3)’yu beraberinde getiriyor.

 1380201460_hpspectrex2.jpg

HP Slate HD ve opsiyonel 3G+ bağlantısına sahip olan HP Slate HD ile bir kafeden ofisteki koltuğunuza kadar bağlantıda kalın. HP DataPass ile belirli(5) ülkelerdeki müşteriler Wi-Fi’nin de ötesinde bağlantıda kalabiliyorlar. Google Play, Beats Audio™’dan çıkan yenilikçi ses, HD ekranı ve iki kamerasıyla bu Android tabanlı tabletler HP DataPass sayesinde video izlemek, webde gezinmek ve her yerde, her zaman bağlantıda kalmak için harika son derece ideal.

HP Omni10 tablet Intel® Atom™ Z3000 işlemcisi ve Windows 8.1(6) ile hem iş hem de oyun için güçlü performans sunuyor.  Microsoft® Windows Office 2013 ile birlikte gelen HP Omni10 dokuz saate kadar pil ömrü ve yan yana görüntüleme uygulaması sunarken en meşgul iş saatlerinde bile ayakta kalabiliyor.

1380201485_hpspectre13ultrabook.jpg

Yazılım ve Hizmetler

HP SmartFriend müşterilere evde bulunan her markadaki masaüstü, dizüstü bilgisayar ve tablet için samimi, güvenilir birebir telefon desteği veriyor. Aylık abonelik ya da ön ödemeli destek planları mevcut olan SmartFriend sadece HP ürünleri için değil aynı zamanda Microsoft® Windows, Chrome İşletim Sistemi, OSX işletim sistemlerini kullanan tüm bilgisayarlar ve Android, Windows ve Apple iOS işletim sistemlerini kullanan tabletler için de geçerli.

Teknoloji kurulumu, internete kablosuz olarak bağlanma, yazılım yükleme, çeşitli PC ve tabletlerle ilgili sorun giderme konularında kullanıcılara destek vermek üzere bir telefon ile erişilebilen bilgi sahibi uzmanlar mevcut. Bu hizmet, bilgisayarları üzerinde tescilli bir teknoloji uzmanının uzaktan çalışmasını isteyen kullanıcılar için risksiz uzaktan erişimi de kapsıyor. Kişiselleştirilmiş SmartFriend hizmeti ayrıca müşterilere bilgisayarlarını kullanmanın yepyeni yollarını veya pazardaki en popüler PC uygulamalarını kullanma yöntemlerini öğretiyor. HP SmartFriend 2013 Kasım itibariyle Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgelerinde hazır olması bekleniyor.

HP müşterilerin HP bilgisayarlar ve tabletler hatta mobil telefonlar da dahil olmak üzere çoklu cihazlardan dijital içeriğe erişirken karşılaştıkları zorlukları anlıyor. Hatta işin içine farklı farklı işletim sistemleri de girdiği zaman durum daha da zorlaşıyor. HP Connected uygulamaları; fotoğraflar, müzik, gelecek yıl başlangıçları, dokümanlar gibi dijital içerikleri düzenleyerek kullanıcı deneyimini kolaylaştıran yenilikçi çözümlerle HP’nin bu tür problemlerin üstesinden gelmedeki bağlılığının bir örneğidir.

HP Snapfish tarafından geliştirilen HP Connected Photo, müşterilerin tatillerinin tadını çıkarmaları için doğrudan bir uygulama ile fotoğraf baskısı almalarını, kartlar ve davetler yaratmalarını sağlayarak PC ve mobil cihazlardan fotoğraflara sorunsuz bir erişim sunuyor. Müşteriler ayrıca artistik ve mobil dostu dekoratif baskılar yaratabiliyor veya Snapfish’teki yeni Premier Lay-flat fotoğraf albümleriyle bu sezonu ölümsüzleştirebiliyorlar.

Müzikseverler ise Meridian tarafından geliştirilen HP Connected Music’e sahip olan PC veya tabletleriyle en sevdikleri şarkıların keyfini evlerindeyken de çıkarabilirler. Belirli HP PC ve tabletlerindeki Beats Audio™ en zengin ses deneyiminin yanı sıra geniş bir müzik listesi sunmak üzere tasarlandı.

 

Fiyatlandırma ve ürünün sunulduğu bölgeler

HP ENVY17 Leap Motion SE dizüstü bilgisayarın Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde Ekim 2013 itibariyle 899 Avro’dan başlayan fiyatlarla hazır olması bekleniyor.

HP Spectre13 Ultrabook’un Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde Kasım 2013 itibariyle 1.099 Avro’dan başlayan fiyatlarla hazır olması bekleniyor.

HP Pavilion11’in Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde Kasım 2013 itibariyle 599 Avro’dan başlayan fiyatlarla hazır olması bekleniyor.

HP Spectre13 x2’nin Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde Kasım 2013 itibariyle 999 Avro’dan başlayan fiyatlarla hazır olması bekleniyor.

HP Slate7 Plus, HP Slate7 HD, HP Slate8 Pro, HP Slate10 HD ve HP Omni10 ise Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesindeki belirli ülkelerde Kasım 2013 itibariyle hazır olması bekleniyor. Fiyatları çıkış süresine yaklaştıkça duyurulacak.

Yeni HP portföyü ailesi hakkında daha fazla bilgiye The Next Bench’te  veya www.hp.com/go/newPCs adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.