Donanım

EmojiWorks'tan emojiler için tasarlanmış fiziksel klavye: Emoji Keyboard

Emoji Keyboard özellikle günlük mesajlaşmalarında emojileri sık kullananlara özel olarak tasarlandı. Farklı bir emoji yazım deneyimi sunan klavye üç farklı model şeklinde satışa sunuldu.

EmojiWorks'tan emojiler için tasarlanmış fiziksel klavye: Emoji Keyboard

Mobil cihazlarda mesajlaşırken sıkça kullandığımız emojiler her geçen gün daha popüler hale geliyor. Mobil üreticiler de durumun farkında olma ki, yayınladıkları güncellemelerin içeriğine yepyeni emojiler dahil ediyor. Bu durum iOS 9.1 güncellemesine karşımıza çıkmış; Apple güncellemeyle birlikte 184 yeni emojiyi kullanıcıların beğenisine sunmuştu. 

Benzer bir hamlenin Google cephesinden de geleceğini biliyoruz. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan haberde Android yöneticilerinden Hiroshi Lockheimer, Twitter hesabından Android için yeni emojiler üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu.

1446803904_gsmarena001.jpg

WhatsApp, Messenger gibi mesajlaşma uygulamaları başta olmak üzere birçok platformda emojilerden yararlanıyoruz. Android ve iOS işletim sisteminde standart ya da üçüncü parti klavyelerin birçoğun emojiler karşımıza çıkıyor. Ancak emojiler klavye üzerinde yer almıyor. Emojilere ulaşmak için klavye üzerinde farklı bir bölüme geçiş yapmamız gerekiyor. O kadar çok emojiyle karşılaşıyoruz ki, bu bölümde bile emojilerin kategorilere ayrıldığını görüyoruz.

1446804013_emojikeyboardproipad.jpg

Eğer bu durum kafanızı karıştırıyor ya da kullanacağınız emojiyi bulmanızı zorlaştırıyorsa EmojiWorks adlı şirketin duyurduğu fiziksel emoji klavyesi işinizi görebilir. Standart, Plus ve Pro olmak üzere üç farklı model şeklinde satışa sunulan emoji klavye; Windows 10, Mac ve iOS 9 işletim sistemiyle uyumlu çalışıyor. Mobil cihazlara Bluetooth üzerinden bağlanan klavyelerin üzerinde modele göre pek çok emoji yer alıyor.

QWERTY klavye düzenine sahip olan Emoji klavyenin fiyat bilgisi ise şu şekilde; 47 karakterden oluşan Emoji Keyboard 80$, 94 karakterden oluşan Emoji Keyboard 90$ ve 120 karakterden oluşan Emoji Keyboard 100$.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.