Donanım

En dayanıklı ekran geliyor!

Gorilla Glass serisinin üçüncü versiyonu yolda.


Gorilla Glass serisi dayanıklı cam üretimini yapan Corning firması, akıllı telefon, televizyon ve dizüstü bilgisayar gibi elektronik aygıtlar için cam tasarlıyor. Şirket Gorilla Glass serisi dayanıklı camlarına bir yenisini daha ekleyeceğini resmen duyurdu.

Yeni duyurulacak olan camın önceki nesil Gorilla Glass 2'den daha dayanıklı olacak. Ayrıca Gorilla Glass 3'ün, oldukça önemli iyileştirmeleri beraberinde getireceği belirtildi. Camın yapısı ve tanecikler arası bağlar üzerine sürdürülen çalışmalar sonucu Amerikan teknoloji şirketinin geliştirmeyi başardığı yeni bir cam türü kullanılarak üretilecek.

1357281953_corninggg3prgraphics113012-11.jpg

Corning'in Gorilla Glass bölümünün pazarlama ve ticari faaliyetlerinden sorumlu üst düzey yöneticisi David Velasquez, Gorilla Glass 3'ün önümüzdeki hafta başlayacak CES 2013'te sergileneceğini açıkladı. Velasquez, Las Vegas'ta yeni camlarının mevcut olduğu, son kullanıcıya hazır bir ürünün yer almadığını, ancak müşterileri için örneklemelere başladıklarını söyledi.

Gorilla Glass 3'lü akıllı telefon, tablet, televizyon ve bilgisayarların 2013'ün ikinci çeyreğine doğru satışa sunulacağı düşünülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.