Donanım

En iyi drone modeli güncellendi: DJI Mavic 3 

DJI Mavic 3 ve Mavic 3 Cine drone modelleri tanıtıldı. Markanın bu yeni drone modelleri özellikle profesyonellere yönelik fonksiyonlarıyla dikkat çekiyor.

En iyi drone modeli güncellendi: DJI Mavic 3 

Bir süredir yeni ürün duyurularını peş peşe yapan DJI drone ailesini genişletti. Markanın yeni modelleri Mavic 3 ve Mavic 3 Cine gelişmiş özelliklere sahip.

Ailenin yeni modellerinde iki adet kamera bulunuyor. Bu kameralardan biri 4/3 inç boyutunda sensörlerle donatılmış (önceki modelde 1 inç boyutunda sensör kullanılıyordu). Ayrıca tek güncelleme sensör boyutunda yaşanmamış. 24 mm objektif kullanılan yeni modellerde bu objektif 84 derece görüş açısı sunuyor. Diyafram aralığı ise f/2.8 ile f/11 arasında değişiyor.

Bu kamera 20 MP çözünürlük, 12 bit RAW ve 5.1K 60 fps video kayıt özelliği sunuyor. Ek olarak 4K 120 fps video kayıt desteğinin bulunduğunu da belirtelim. 1 milyar renk desteği sunan kamera 10 bit D-Log özelliği ile geliyor.

İkinci kamera ise 162 mm ve 15 derece görüş açısı ile geliyor. 28X dijital + optik zoom sunan bu kameranın diyafram açıklığı ise f/4.4.

Ailenin Cine uzantılı ikinci modelinin önemli bir farkı ise üzerinde 1 TB SSD bulunması ve Apple ProRes 422 HQ video formatında kayıt yapabilmesi.

Mavic 3 modelinin uçuş süresi ise tek bir şarj ile 30 dakika olarak açıklandı. 1080p 60 fps video kayıt modunda droneun kontrol mesafesinin 15 km olduğu açıklandı.

Mavic 3 modellerinde etraftaki nesnelerden kaçınma, ActiveTrack 5.0 konu takibi, 100 MP panorama modu gibi özellikler de bulunuyor.

DJI Mavic 3 fiyat seçenekleri

Mavic 3 modelinin standart sürümünün yurtdışı fiyatı 2.199 dolar olarak açıklandı. DJI Mavic 3 Fly More Combo paketinin fiyatı ise 2.999 dolar olacak.

DJI Mavic 3 Cine Premium Combo paketinin fiyatı ise 4.999 dolar olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.