En iyi kablosuz kulak üstü kulaklık modelleri - Şubat 2020 - Page 1

Günlük yaşamımızda hayatımızı kolaylaştıran ve neredeyse vazgeçilmez ürünler olarak bahsedebileceğimiz bluetooth kulaklıklar ile cep telefonumuzu elinizde tutmak zorunda kalmadan,farklı bir işle meşgulken bile müzik dinleyebiliyor telefon görüşmelerimizi gerçekleştirebiliyoruz.


Teknolojinin bizlere sunduğu en önemli teknolojik ürünlerden biri olan Bluetooth kulaklığın en büyük avantajlarından birisi de trafikte rahatça telefon görüşmesi yapabiliyor olmak. Bilindiği üzere şöför koltuğunda seyir halindeyken telefonla konuşmak trafik cezalarını da beraberinde getiriyor. Bir yandan telefonla konuşup bir yandan araba kullanmanın zorluğu da eklenince bluetooth kulaklığın bu anlamda büyük kolaylık sağladığını söylemek gerekiyor.


Bluetooth kulaklık almaya karar verdikten sonraki adım kulaklığı tek kulağınıza mı yoksa çift kulağınıza mı takmak istediğinizi belirlemek. Tek kulak için olan modelleri alırsanız tek kulağınız açıkta olduğu için bir yandan dış sesleri de duyabilirsiniz. Kulak içi ya da çift kulak olanlardan alırsanız kendinizi dış seslerden izole etmiş olursunuz.


Bluetooth kulaklık seçerken öncelikle rahatlık ve konfor ararız. Sonrasında ise ihtiyaçlarımızı karşılayıp karşılamadığı sorusunu yanıtlamaya çalışırız. Bluetooth kulaklık modelleri kullanım alanına göre sınıflandırılmış olsa da önemli olan ilk nokta ergonomik olmasıdır. Bu yüzden satın almadan önce deneme şansınız varsa mutlaka kulağınızda deneyin.


Eğer kulaklığı iş için kullanacaksanız profesyonel modellerden almalısınız. Bu modeller genelde kulak askılı modellerdir ve üzerinde çağrıyı cevaplayabilmeniz için bir tuş bulunur. Bu kulaklıkları tercih etmeden önce; kulak askısı kulağımı rahatsız ediyor mu? Üzerinde bulunan tuş rahat kullanılabiliyor mu? Mikrofonun konum ayarı yapılabiliyor mu? Pil ömrü ne kadar? Gibi sorulara yanıt bulmalısınız.


Eğer Bluetooth kulaklık almaya karar verdiyseniz gürültü engelleme özelliğinin olup olmadığına dikkat etmeyi unutmayın. Bu özelliğe sahip kulaklıklar diğerlerinden biraz pahalı olsa da eğer kulaklığı daha çok dış mekanlarda kullanacaksanız tercihinizi bu modellerden yana kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır. Eğer telefonla çok az görüşme yapıyorsanız 1 güne kadar bekleme süresi olan cihazlar tercih etmeniz şarj derdinden kurtulmanızı sağlar.


İşte Şubat ayı güncel fiyatlara göre piyasada satın alabileceğiniz en iyi kablolusuz kulak üstü kulaklık modelleri;

En iyi kablosuz kulak üstü kulaklık modelleri - Şubat 2020 - Page 2

HP Pavilion 600 (170-230 TL)

En iyi kablosuz kulak üstü kulaklık modelleri - Şubat 2020 - Page 3

Motorola Pulse Escape (240-250 TL)

En iyi kablosuz kulak üstü kulaklık modelleri - Şubat 2020 - Page 4

Philips SHB3075BK (330-350 TL)

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.